Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Spider Man Oyunları Az Daha Xbox’a Özel Olacakmış!

Microsoft'un, Marvel'ın yaptığı teklifi reddettiği ortaya çıktı.

Sony’nin Marvel’s Spider Man oyunları, defalarca milyonlarca satış yaparak PlayStation tarihinde çok önemli bir rol oynamayı başardı. Peki ya marka hakları bunun yerine Microsoft’a özel olsaydı? Marvel Games’in başkanı Jay Ong, şirket hem Sony hem de Microsoft’a aynı anda teklif yaptığını ve Microsoft’un onları reddettiğini açıkladı.

Siper Man oyunları ilk önce Activision’ın elindeydi ancak oyunların kalitesi ve satış rakamlarındaki düşüşten sonra Marvel, bu süper kahramana ‘daha iyi bir yuva bulmak için’ başka şirketlerle görüşme kararı aldı. Marvel daha sonra Microsoft ve Sony ile görüşmelerde bulundu ancak Microsoft, kendi birinci parti markalarına odaklanmak adına bu teklifi geri çevirdi.

Spider Man Oyunları Gelmeye Devam Edecek

Spider Man Oyunları

Görünüşe göre Sony Spider Man oyunları yapmaya çok daha istekli yaklaştı ve kısa süre sonra üçüncü taraf geliştirici Insomniac’a, Rocksteady’nin geliştirdiği Batman: Arkham serisine rakip olacağını umduğu AAA, PlayStation’a özel bir Spider Man oyunu yapma yetkisi verildi. Insomniac’ın geliştirdiği Marvel’s Spider-Man, kritik beğeniler ve rekor satışlar elde etmeye başladığından bu ortaklık hem Sony hem de Marvel Games için son derece verimli oldu.

Insomniac’ın başarılı Spider Man oyunları serisi, gelecek yılki Marvel’s Spider-Man 2 ile devam edecek ve geliştirici ayrıca Marvel’s Wolverine ile çizgi roman evreninde geçen çok daha fazla oyun yapacak. Bu yeni Marvel oyunlarının her ikisi de aynı süreklilikte yer alacak ve sonunda hayranlara Marvel Sinematik Evrenine eşdeğer bir video oyunu verecek.

Peki sizce Spider Man oyunlarının Sony tarafından yapılması iyi oldu mu? Sizce Xbox markası bu işin altından kalkabilir miydi? Yorumlarınızı aşağıda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.