Söylenti: Nintendo Switch Pro Bu Yıl Çıkış Yapacak!

Nintendo'nun amiral gemisi Switch konsolu için iddialı planları var. Hibrit cihazın yükseltilmiş bir versiyonu Nintendo Swich Pro bu yıl çıkacak ve Japon devi de Nintendo Wii'nin satış rakamlarını geçecek.

Nintendo mükemmel bir yıl geçirdi ve muhtemelen gerçimeye devam edecek. Nintendo, Switch konsolu ile 80 milyon satış rakamını devirmeyi başardı. Eğer şirket bu yıl içerisinde Nintendo Switch Pro isimli yeni konsolunu çıkarırsa belki de bu rakam ikiye katlanacak.

blank

Bloomberg gazetecisi Takashi Mochizuki, Japon web sitesi Nikkei tarafından yayınlanan bir makaleye atıfta bulunarak, Nintendo’nun bu mali yılda (Nisan 2021 ile Mart 2022 arasındaki dönem) yaklaşık 30 milyon adet Switch üretmeyi planladığını bildirdi. Ayrıca, geliştirilmiş grafiklere sahip cihazın yeni bir versiyonu olan Switch Pro piyasaya çıkacak.

Kyoto merkezli dev, 2020’nin sonuna kadar dünya çapında yaklaşık 80 milyon konsol sattı. Şirket, 2021’in 110 milyonluk bir sonuçla kapanmasını beklediğini söyledi. Bu hedef karşılanırsa Switch, Nintendo Wii’nin sonucunu geçecek. Nintendo Wii isimli konsol 101.63 milyon adet satmıştı. Eğer Nintendo Switch Pro modeli çıkış yaparsa gerçekten bu rakamı geçmesi hiç de zor olmayacak.

Yukarıda bahsettiğimiz sızıntı, bu yıl Japon şirketin konsolunun daha güçlü bir sürümünü çıkaracağını söyleyen ilk bilgi değil. Nintendo Switch Pro hakkında ilk söylentiler Şubat ayında ortaya çıktı ve daha ayrıntılı sızıntılar, yeni Switch’in bir OLED ekrana ve 4K çıkışa, ayrıca PlayStation 4 Pro ve Xbox One seviyesinde işlem gücüne sahip olacağını gösterdi.

Nintendo’nun Switch Pro versiyonunun bu yıl çıkış yapması neredeyse kesinleşti gibi. Bu konu hakkında onlarca sızıntı ortaya çıktı ve hepsi bu yılı işaret etti.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol