Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Sony Türkiye’den Çekilme İddialarına Yanıt

Sony, Türkiye pazarındaki faaliyetlerini sonlandıracağı iddialarına dair resmi bir açıklama yaptı. Japon elektronik devi, çekilmenin yalnızca televizyon ve ses sistemleri segmenti için geçerli olduğunu söyledi.

Sony’nin Türkiye pazarından çekileceği yönündeki haberleri bugün içinde sizlerle paylaşmıştık. Japon elektronik devinin İstanbul’daki ofisini kapattığı ve faaliyetlerini distribütörler üzerinden sürdüreceği iddia edilmişti. Gündeme bomba gibi düşen bu gelişme, sosyal medyada geniş bir yankı uyandırmış, özellikle PlayStation Türkiye kanadındaki durumun nasıl olacağı tartışma yaratmıştı.

Ülkemizde Sony Eurasia Pazarlama AŞ ismiyle faaliyet gösteren şirket, çekilme iddialarına cevap verdi. Habertürk’ten Cem Özenen’in haberine göre yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Duyulan bilgilendirme haberi doğrudur ancak Türkiye’den yüzde 100 çıkacağı haberleri doğruyu yansıtmamaktadır. Markanın yalnızca televizyon ve ses sistemlerindeki faaliyetlerimiz optimize edilmiştir”

Sony ve PlayStation Türkiye’den Çekilmiyor

sony türkiye çekiliyor açıklama

Televizyon ve ses sistemleri dışında kalan hizmetlerin yanı sıra, satış sonrası ve müşteri hizmetleri konusunda da hizmetlerini sürdürmeye devam edeceğini belirten Sony Türkiye, pazardan tamamen çıkmak gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyledi. PlayStation sahipleri, bu açıklama sonrası derin bir oh çekebilirler. Zira oyun kanadını etkileyen olası bir çekilme, yerel fiyatlandırma, konsol satışı ve oyunlarda Türkçe dil desteği gibi konuları derinden ilgilendirebilecek sonuçlar doğurabilirdi.

Yaklaşık 10 yıldır Sony’nin Türkiye’den çekilebileceği iddia ediliyor. Dönem dönem hortlayan bu söylenti, son günlerde bir kez daha kamuoyunun önüne gelmişti. Hatta şirketin, 27 Ocak’ta çalışanlarına faaliyetlerini tamamen durduracağına dair bir bilgilendirme yaptığı dahi iddia edilmişti. Neyse ki, bu söylentiler bir kez daha yalanlandı. Ezcümle, Sony Eurasia ve PlayStation Türkiye operasyonlarına aynen devam ederken, televizyon ve ses sistemlerindeki faaliyetler optimize edildi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.