Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Sony Çalışanları, CEO’dan Gelen E-Posta ile Çılgına Döndü!

ABD'de kürtajla ilgili devam eden tartışmaların ortasında PlayStation başkanı Jim Ryan, çalışanları ve hayranları kızdıran tuhaf bir dahili e-posta gönderdi.

Oyuncular ve oyun sektörü çalışanları, Sony PlayStation başkanı Jim Ryan’ın ABD Senatosu’nda kürtaj erişimiyle ilgili devam eden tartışmalarla ilgili tuhaf yorumlar yaptığı garip bir e-postanın ardından tamamen kafası karışmış durumda. Video oyunu şirketleri, özellikle kürtaj haklarına karşı harekete şiddetle karşı çıkan Bungie dışında, bu sorunu çevreleyen genel tartışmalarında dışında kalıyordu.

Activision Blizzard’ın davaları, 2022’nin hareketli bir yıl olacağını kanıtlar nitelikteydi. Oyun geliştirmedeki zararlı uygulamalarla ilgili endişeler arttıkça, bir dizi stüdyo ve şirketten çalışanlar benzer hikayelerle öne çıktı ve bu da bir dizi dahili sızıntının kamuoyunun incelemesine sunulmasına yol açtı. Taciz, sıkıntı ve diğer olumsuz işyeri suçlamaları artık bir bütün olarak oyun sektörü için büyük bir endişe kaynağı oldu.

Sony PlayStation Başkanından Garip E-Posta

Sony
Sony PlayStation başkanı Jim Ryan.

Sony, PlayStation başkanı Jim Ryan’ın tartışmalı açıklamalarından pek çok mutsuzlukla ateş altında kalan en son şirket oldu. Bloomberg‘den Jason Schreier tarafından bildirildiği üzere Ryan, Washington’da devam eden yaşam yanlısı baskı hakkında bir personel e-postasında yorum yaptı ve çalışanların “görüş farklılıklarına saygı duyması” gerektiğini belirtti.

Ardından birçoğunun tuhaf bulduğu bir hareketle Ryan, kedileriyle olan ilişkisi ve bir köpek edinme arzusu hakkında uzun bir hikaye anlatmaya devam etti ve eve bir köpek arkadaşı getirmenin bazı olumlu taraflarını ortaya koydu. Bloomberg’e göre, PlayStation çalışanları Ryan’ın yorumlarından memnun değil, bazı kadın çalışanlar mücadelelerinin önemsizleştiğini düşündüğünü söyledi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.