Twitter Sohbet Odaları Özelliğini Geliştiriyor

Popüler mikro blog sitesi Twitter, Clubhouse’a rakip olarak sunduğu sohbet odalarını yeniliyor.

Twitter sohbet odalarına yeni özellikle gelmeye devam ediyor. Daha önce Türkçe altyazı desteği sunan Twitter şimdide konu ekleme özelliği getiriyor. Yeniliklerle birlikte Twitter sohbet odaları özelliği gelişiyor.

Şimdilik İngilizce dil seçeneği aktif olan Android cihazlar üzerinde test edilen bu yeniliğin ilerleyen süreçte iOS tarafına ve Türkçe dil seçeneğine sahip cihazlara da gelmesi bekleniyor.

Yeni Twitter Sohbet Odaları Özelliği Sayesinde Konu Eklenebiliyor

Sevilen sosyal medya platformu Fleets özelliği tutmayınca, Clubhouse’a rakip olarak Sohbet Odalarını getirmişti. Sohbet Odalarını daha kullanışlı hale getirmek için sürekli olarak yenilikler yapan Twitter, şimdi de kullanıcıların bu odaları bulmalarını kolaylaştırıyor. Bu özellikle birlikte kullanıcılar daha geniş kitlelere hitap edebilecek.

Twitter Sohbet Odaları Özelliği

Twitter içerik oluşturucuları bir Sohbet Odası oluştururken ya da planlaması yaparken, Twitter tarafından belirlenen şimdilik 10 konunun bulunduğu listeden 3’e kadar konuyu seçenebilecek. Bu konular arasında İş ve Finans, Müzik, Spor, Teknoloji, Oyun, Dünya Haberleri, Eğlence, Sanat ve Kültür, Ev ve Aile ve Kariyer bulunuyor.

Yeni özelliğin şimdilik test sürecinde olduğunu açıklayan Twitter bu listeye yeni konuların kısa sürede ekleneceğini belirtti.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol