Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Snapchat’ten Genç Kullanıcıları Kahreden Özellik

Snapchat Aile Merkezi, ebeveynlere çocuklarının arkadaş listesini gösterecek. Ebeveynler artık çocuklarının Snapchat'te kimlerle konuştuğunu görebilecek.

Snapchat, ebeveynlerin genç gençlerinin kimlerle sohbet ettiğini takip etmelerini sağlayan bir ebeveyn kontrol portalı başlattı. Aile Merkezi adlı yeni uygulama içi özellik, ebeveynlere çocuklarının arkadaş listesinin yanı sıra son yedi gün içinde kimlerle mesajlaştıklarını da gösterecek. Ebeveynlerin yalnızca gençlerinin kimlerle konuştuğunu görebileceğini ancak sohbet geçmişlerini okuyamayacaklarını belirtelim.

Ek olarak, ebeveynler Snap‘in kurallarını ihlal ettiğini düşündükleri hesapları doğrudan Aile Merkezi’nden gizlice bildirebilecek. Ocak ayında Snapchat, yetişkinlerin genç kullanıcılarla bağlantı kurmasını zorlaştırarak uygulamadaki güvenliği artırma çağrılarının ardından arkadaş tavsiyesi özelliğini değiştirdi. Özellikle, 13-17 yaş arası kullanıcılara ait hesapları göstermeyi durdurdu.

Snapchat Aile Merkezi Özellikleri

Snapchat

Gençlerin ayrıca herkese açık profillere sahip olamayacağını ve birbirleriyle iletişim kurabilmek için ortak arkadaş olmaları gerekeceğini belirtelim. Ayrıca, hesapları yalnızca belirli koşullar altında, örneğin arama yapan kişinin ortak bir arkadaşı varsa, arama sonuçlarında görünecek.

Snap, geçen yıl hizmetinde reşit olmayan kullanıcıları korumak için tasarlanmış yeni ebeveyn kontrolleri ve diğer özellikleri başlatmaya söz verdi. Şirket, yasa koyucuların sosyal ağlar ve Snapchat ve TikTok gibi gençlere yönelik uygulamalar üzerinde çocukları platformlarında korumak için daha fazlasını yapmaları için baskı yaptığı bir duruşmada planlarını açıkladı.

Aile Merkezi tamamen isteğe bağlı ve gençler isterlerse portaldan her zaman ayrılabilecek; Hatta bir ebeveynin katılma davetini kabul etme veya yok sayma seçeneği bile sunulacak. Bu özellik reşit olmayan gençler için yapıldığından, 18 yaşına giren kullanıcılar otomatik olarak araçtan kaldırılacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.