Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Snapchat Web Uygulaması Tanıtıldı

Snapchat Web uygulaması nihayet tanıtıldı. Snapchat’in mesajlaşma ve görüntülü sohbet özellikleri artık sadece mobil uygulama ile sınırlı değil. Snapchat uygulamasının ilk piyasaya sürülmesinden on yıldan fazla bir süre sonra şirket, hizmetinin tarayıcı tabanlı yeni bir sürümü olan Snapchat for Web’i tanıttı.

Snapchat Plus aboneleri önce yeni web uygulamasına erişim kazanacak ancak sonunda tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilecek. Şirket, artırılmış gerçeklik lensleri ve “yakında” fotoğraf ve video Snap gönderme yeteneği için destek eklemeyi planlasa da, şimdilik web uygulaması yalnızca mesajlaşma ve görüntülü aramayı destekleyecek.

Snapchat Web Sürümü Mobil Sürümle Aynı Olacak

Snapchat Web

Snap ayrıca bazı özel gizlilik özelliklerini web sürümüne eklemeye çalıştı. Örneğin, klavye kısayollarıyla yapılanlar gibi algılayabildiği ekran görüntüsü girişimlerini engelleyecek. Şirket ayrıca, ayrı bir pencereye tıkladıklarında kullanıcıların sohbetlerinin içeriğini engelleyen bir “gizlilik ekranı” da ekledi. Yani Snapchat Web uygulaması gelişmiş bir hizmet olacak.

Snap, masaüstü veya tarayıcı tabanlı özellikleri ilk kez denemiyor. Şirket daha önce bazı Stories gönderilerini web tarayıcılarında görüntülenebilir hale getirmiş ve Snap Camera uygulamasıyla AR efektlerini masaüstüne taşımıştı ancak Snapchat’in temel mesajlaşma özelliklerinden bazıları ilk kez mobil uygulama dışındaki kullanıcılara sunulacak.

Değişiklik, Snapchat’in en özel kullanıcılarıyla etkileşimi artırmasına yardımcı olabilir. Bir Snap sözcüsü, görüntülü aramanın son yıllarda Snapchat kullanıcıları arasında daha popüler hale geldiğini ve bir masaüstü deneyiminin daha uzun video görüşmeleri için daha elverişli olabileceğini belirtti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.