Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Samsung, Telefon Görüşmelerini Gerçek Zamanlı Çevirebilecek!

Samsung, yabancı dildeki telefon görüşmelerini gerçek zamanlı olarak çevirebilecek yeni yapay zekası Galaxy AI'ı duyurdu.

Samsung, Galaxy AI isimli yapay zekası ile telefon görüşmelerini anlık olarak dilden dile çevirebilecek. Gauss isimli ChatGPT rakibi ile yapay zeka sektörüne iddialı bir giriş yapan Güney Koreli teknoloji devi, art arda duyuruları ile bu sektörde ne kadar ciddi olduğunu göstermeye kararlı. Bu teknolojiler sayesinde, belki de artık hiçbir zaman dil bariyerlerine takılmamıza gerek kalmayacak.

Google, Live Translate isimli yapay zeka özelliğiyle telefon görüşmelerini anlık olarak çevirme özelliğini çok daha önce duyurmuştu. Ancak, yalnızca Google Pixel telefonlara özel olan bu yenilik, pek de fazla kişiye ulaşmamıştı. Bildiğiniz üzere, Türkiye dahil birçok ülkede Pixel cihazların satışı mevcut değil. Bu sebeple, Güney Koreli devin böyle bir teknolojiyi duyurması çok daha önemli.

Samsung’tan Anlık Çeviri Hizmeti

Samsung, Telefon Görüşmelerini Gerçek Zamanlı Çevirebilecek!

Şirketin bir sonraki amiral gemisi serisi Galaxy S24, “hem Samsung tarafından geliştirilen cihaz içi yapay zeka hem de sağlayıcıların bulut tabanlı yapay zekası tarafından desteklenen” Galaxy AI ile gelecek. Bu yapay zekanın bir özelliği de telefon görüşmeleri sırasında gerçek zamanlı çevirileri sohbet günlüğü biçiminde gösterecek olan “Yapay Zeka Canlı Çeviri Çağrısı” olacak.

Galaxy AI ile Gauss üretken yapay zekanın entegre olarak çalışıp çalışmayacağını şimdilik bilmiyoruz ancak Samsung Galaxy S24 serisinin birçok yönüyle yapay zekaya odaklanacağı ve birçok yapay zeka destekli özelliği içerisinde barındıracağına da hiç şüphemiz yok.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.