Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Samsung Artık Exynos Yerine Qualcomm Kullanacak

Samsung, yeni Galaxy S23 serisinde Exynos işlemcilerini tamamen terk ederek yerine Qualcomm işlemcileri koyacak.

Son birkaç yıldır Samsung, Galaxy telefon serisinde kendi yonga setlerini kullanıyordu. Exynos ile yıllar içinde elde edilen karışık sonuçlara rağmen, şirket son zamanlarda daha sınırlı bir şekilde kendi işlemcilerini kullanmaya devam etti. Yeni bir rapora göre şirket, yeni Galaxy S23 serisi için Exynos işlemcisini tamamen terk edecek.

Analist Ming-chi Kuo‘ya göre Qualcomm, yaklaşmakta olan Galaxy S23 serisi için tek işlemci tedarikçisi olacak. Bu mantıklı çünkü şirketin kendi yeni nesil işlemcisi, Qualcomm’un SM8550 (Snapdragon 8 Gen 2) yeni nesil yonga seti ile rekabet edemeyecek. Yıllar geçtikçe Qualcomm, çiplerini çok sayıda uygulama ve platform için optimize etme konusunda mükemmel bir iş çıkarırken, Samsung biraz geride kaldı.

Samsung’un Exynos İşlemcisi Sorunlarıyla Üzdü

Samsung

Önceki birinci sınıf Samsung cihazları, ısınma, performans ve hatta batarya sorunlarından muzdaripti. Exynos destekli Galaxy S22 Ultra ile performans ve ekranla ilgili sorunlar yaşandığına dair birçok geri bildirim gördük. Bu, şirketin Exynos işlemcisinde ortaya çıkan sorunların yalnızca tek bir örneği.

Şirketin Galaxy S23 serisi için yakın zamanda Qualcomm’a geçiş nedeniyle Kuo, Qualcomm’un ileri teknoloji cihazlarla daha fazla pazar payı kazanmasını beklediğini belirtti.

Tabii ki, Samsung’un Galaxy S23 serisi için neler sakladığını görmeden önce biraz beklememiz gerekecek. Bu noktada çok fazla bir şey sızdırılmış değil ancak ortada Galaxy S23 cep telefonlarının 200MP kamera sensörü ile gelebileceğini belirten bazı bilgiler mevcut. Bu doğruysa, akranlarıyla karşılaştırıldığında oldukça yenilikçi bir cihaz olacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.