İddialı RTS Oyunu: Fragile Existence Duyuruldu

Battlestar Galactica serisinden esinlenerek uzayda ve gezegen yüzeylerinde savaşmamızı sağlayacak iddialı bir RTS olan Fragile Existence, Gamescom 2021'de duyuruldu.

Geçtiğimiz birkaç gün içinde, oyuncuların gözleri çoğunlukla Xbox Gamescom 2021 ve Gamescom ONL 2021 gibi büyük konferanslardaydı, ancak sanal ticaret fuarlarında bunların yanında birçok ilginç şey daha yaşandı.

Bunlardan biri, RTS ve 4X türlerini birleştirecek ve hem uzayda hem de gezegenlerin yüzeyinde savaşmamızı sağlayacak umut verici bir strateji oyunu Fragile Existence‘ın ortaya çıkması oldu. Oyun yalnızca PC’ye gelecek ve önümüzdeki sene piyasaya sürülecek.

Fragile Existence

Fragile Existence‘ın hikayesi 2713 yılında başlayacak. Kuiper erken uyarı sistemi, Güneş Sistemi’ne doğru ilerleyen bilinmeyen bir uzaylı armadası tespit etti. Saldırganların insanlığın çoğunu yok etmek ve medeniyetimizi moloz haline getirmek için 24 saatten daha az bir zamana ihtiyaçları vardı. Oyuncu, hayatta kalan son filonun komutasını alacak ve görevleri türümüzün hayatta kalmasını garanti etmek olacak.

Geliştirici ekip kurulumu, Battlestar Galactica serisinden açıkça ilham almış. Oyuna başladığımızda, insanlık sadece birkaç bin kişiden oluşuyor, bu nedenle herhangi bir karşı saldırı imkansız olacak. Oyuncunun önceliği, bizi uzaya kaçmaya zorlayacak olan filoyu korumak olacak. Oyun sırasında sistemler arasında seyahat etmek, kaynakları toplamak ve güçleri güçlendirmek zorundayız. Uzaylı armadası her zaman peşimizde olacak. Yeni bir sektöre girer girmez, düşmanların bize yetiştiği ve daha fazla kaçmaya zorladığı ana kadar bir geri sayım başlayacak.

Fragile Existence, uzay ve gezegen haritalarına bölünme içermeyecek. Oynanışın klasik bir RTS’ye benzeyeceği gezegenlerin yüzeyine kamerayı serbestçe yakınlaştırma olanağına sahip olacağız. Hammaddeleri toplamamız, geçici üsler inşa etmemiz ve değerli kaynakların çalınmasından hoşlanmayan dünyanın orijinal sakinleriyle savaşmamız gerekecek.

Fragile Existence

Fragile Existence Doğrusal Olmayacak

Çatışmalar da uzayda ve çoğu zaman aynı anda gerçekleşecek. Filodaki en değerli kaynaklar gemilerdeki insan ve mekan olacak. Neyse ki birimlerimiz, konfigürasyonlarını ve hedeflerini değiştirmemize olanak tanıyan modüler bir tasarıma sahip olacak. Bununla birlikte, birçok elementin üretimi büyük işleme tesisleri gerektirecek, bu nedenle gezegenlerin yüzeylerindeki geçici fabrikalarda yapılması gerekecek. Eski parçaların ve hammaddelerin geri dönüştürülmesi de önemli bir rol oynayacak.

Filonun mürettebatını yönetmek için çok zaman harcayacağız. Her ölüm uzun vadede maliyetli olacaktır ve hayatta kalmak, astların becerilerini geliştirmeye ve onları belirli uzmanlık alanlarında eğitmeye sürekli yatırım gerektirecek.

Kampanya kesinlikle doğrusal olmayacak. Oyuncu, yakınlardaki sistemlerdeki koşullar hakkında kendisini bilgilendiren izciler tarafından kendisine yardım edileceği kaçış yönüne özgürce karar verecek. Kapsamlı gezegen ve sistem editörleriyle, prosedürel oluşturmayı manuel tasarımla birleştiren güçlü modlama araçları planlanmış.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol