İlgi Çekici RTS Oyunu Age of Darkness: Final Stand Duyuruldu

Age of Darkness: Final Stand, Age of Empires ve They Are Billions'ın birleşimine benzeyen ve merak uyandıran savaş sisleri mekaniğine benzeyen bir RTS oyunu olarak yakında Steam'de çıkış yapacak.

Age of Darkness: Final Stand, şimdiye kadar çoğunlukla mobil ve VR oyunlarından bilinen Avustralyalı PlaySide stüdyosundan yeni bir oyunu olacak. Oyun bu sonbaharda Steam‘de erken erişim olarak piyasaya sürülecek. Age of Darkness, ilk bakışta They Are Billions ve Age of Empires‘ı akla getiren bir RTS oyunu olacak. Oyun geleneksel bir deneyim olmayı vaat etti ancak türe özgü bazı mekanikler içerecek.

Oyun standart bir hikaye sunacak. Büyük bir tehlikenin tehdidi altında olan bir fantezi dünyasına götürüldük, görevimiz onu durdurmak ve insanlığı kurtarmak. Mücadelede, geliştirebileceğimiz kahramanlar bize yardım edecek. Oyunun özü klasik bir RTS gibi olacak. Yerleşimi geliştirecek, birimleri eğitecek ve düşmanlarla savaşacağız.

Age of Darkness: Final Stand

Age of Darkness: Final Stand Neler Sunacak?

Türde ilginç bir yenilik olarak, gündüz ve gece mekaniğinin tanıtıldı. Güneş gökyüzünde belirdiğinde sakince yerleşimi geliştirebilecek ve haritayı keşfedebileceğiz. Karanlık, düşman ordularının istilasını getirecek. Geliştiriciler, oyunun tek seferde 70 bine kadar düşman üretebileceğini iddia etti.

Geliştiriciler ayrıca savaş sisi için ilginç bir fikir bulmuş. Haritanın bir bölümünü kaplayan geleneksel bir perde olmayacak. Birimlerimiz üzerinde olumsuz bir etkisi olacak ve hatta yavaş yavaş onları yaşamdan mahrum edecek. Sisin zararlı etkilerinden kendimizi korumanın tek etkili yolu, alanı aydınlatmak olacak.

Sonbahar sürümüyle birlikte geliştiriciler, Age of Darkness: Final Stand‘a prosedürel olarak oluşturulmuş haritalarla bir hayatta kalma modu eklecek. Zamanla oyunun hikayesi ve mekanikleri, oyunun toplulukla işbirliği içinde geliştirilecek. Tam sürümü bekleyebileceğimiz en erken tarih gelecek yıl. Şu anda, oyunun ne kadara mal olacağı henüz bilinmiyor ancak fiyatı erken erişim süresinin sona ermesiyle artacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol