Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Bağlantılı Oyun:

Rockstar, GTA 6’nın 2025 Sonbaharda Çıkacağını Doğruladı!

Rockstar Games tarafından yapılan açıklamada, GTA 6'nın 2025 yılının sonbahar aylarında piyasaya sürüleceği belirtildi.

Yıllar içerisinde sayısız spekülasyon ve sızıntıya sahne olan Grand Theft Auto 6, ilk tanıtım fragmanı ile aralık ayında karşımıza çıktı. Yalnızca oyun dünyasını etkilemekle kalmayan ve müthiş bir ses getiren trailer, kırılmadık rekor bırakmadı. Şu ana dek 200 milyona yakın görüntüleme alan videoda ikonik serideki yeni oyunun 2025 yılında piyasaya sürüleceği belirtiliyordu. Şimdi ise elimizde çok daha net bir tarih penceresi var.

2024’ün dördüncü çeyreğine dair mali raporunu paylaşan yayıncı Take-Two, GTA 6’yı 2025 sonbaharında piyasaya sürmeyi hedeflediğini belirtti. Geliştirici Rockstar Games’in benzersiz bir eğlence deneyimi sunacağını aktaran şirket, “Serinin ticari etkisine ilişkin beklentilerimiz artmaya devam ediyor. Önümüzdeki üç yıl boyunca gelirlerde muazzam bir büyüme görmeyi bekliyoruz” dedi.

GTA 6 Çıkış Tarihine Bir Yıldan Fazla Süre Var

gta 6 ne zaman

Yeni Grand Theft Auto’nun PlayStation 5 ve Xbox Series X|S için piyasaya sürülmesi planlanıyor. Henüz PC versiyonundan haber yok, ancak GTA 5’te olduğu gibi en az bir yıllık bir gecikmeyle çıkması bekleniyor. GTA 6’nın beklendiği gibi 2025 sonbaharında piyasaya sürüleceğini varsayarsak, selefinin çıkışından neredeyse tam 12 yıl sonra gelmiş olacak.

Öte yandan Take-Two, ilk olarak 2013 yılında piyasaya sürülen GTA 5‘in şu ana kadar 200 milyon kopya sattığını açıkladı. Dolayısıyla firmanın önümüzdeki birkaç yıl içinde beklediği o muazzam büyümenin son derece tutarlı bir öngörü olduğunu söyleyebiliriz. Bizleri günümüz Miami’sinden ilham alan Vice City’e geri döndürecek olan GTA 6, Lucia ve Jason adında iki ana karakter içerecek. Ünlü soyguncular Bonnie ve Clyde’dan ilham alan ikili ile suç dolu bir hayata giriş yapacağız.

Grand Theft Auto 6 Fragmanı

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.