Nikeland: Roblox ile Nike İşbirliği Duyuruldu

Nike, oyuncuların çeşitli mini oyunlarda yer alabilecekleri Roblox oyunu tasarladı ve Nikeland adını verdi. Hareket, markanın reklamını yapacak.

Nikeland‘a gitmek ve Nike Metaverse dünyasına katılmak ister misiniz? Video oyunlarının pazarlamada kullanılması nadir bir şey değil. Bunun en bariz örneği çeşitli ünlü firmaların logolarını her zaman görebileceğimiz spor oyunları ancak bazen oyunlarda reklam vermek, yalnızca karakteristik bir marka logosu göstermekle sınırlı değil.

Durum tam olarak bu. Tanınmış giyim ve spor aksesuarları üreticisi Nike, bir kez daha Roblox ile işbirliği kurdu. Sonuç olarak, kendi oyunlarımızı ve dünyalarımızı yaratmamızı sağlayan bu platform, sözde Nikeland‘ı yaratmak için kullanıldı.

nikeland

Roblox: Nikeland’da Neler Yapılacak?

Nikeland, şirketin Beaverton, Oregon’da bulunan genel merkezinin yakınında kurulmuş sanal bir yer. Bölgeye giriş tamamen ücretsiz. Oyuncuların ve arkadaşlarının “Floor is Lava” veya “Knockout” gibi çeşitli mini oyunlarda yer alabilecekleri çok sayıda ayrıntılı arena mevcut.

Önümüzdeki yıl Katar’da yapılacak Dünya Kupası gibi önemli spor etkinlikleri vesilesiyle özel periyodik yarışmalar düzenlenecek.

Nikeland’de bulunan mini oyunların, avatarımızı belirli hareketler yapmaya zorlamak için sallanabilen mobil cihazlar kullanılarak gerçek dünyada hareket kullanılarak oynanabileceğini belirtelim.

Nikeland’deki etkinliklere katılmak, çeşitli buluntular bulmak ve hatta yeni oyunlar ve arenalar hazırlamak, Mavi Kurdele ve Altın Madalya ile ödüllendirilecek. İlki sayesinde kendi yerlerimizi inşa etmek için daha fazla malzeme alabiliyoruz. İkincisi, avatarlar için yeni sanal ürünlerin kilidini açacak.

Karakterinizi; Air Force 1 ve Nike Blazer gibi klasikler ve Air Force 1 Fountain ve Air Max 2021 gibi yeni çıkan Nike aksesuarlarıyla donatılabileceksiniz.

nikeland

Nike‘ın Roblox‘taki varlığı iyi bir hamle. Ne de olsa, platform aylık 200 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip. Analist Sam Poser da bu hamleyi övdü. CNBC ile yaptığı konuşmada, bu hareketin sadece gençleri markayla erken tanıştırmakla kalmayıp aynı zamanda değerli bilgiler sağlayacağını vurguladı. Nike, yeni ürünlerinin resmi olarak piyasaya sürülmeden önce ne tür bir karşılama görebileceğini önceden görecek.

Nikeland’in başarılı olup olmadığı konusunda kesin bir cevap için biraz daha beklememiz gerekecek. Sonuçta, bazen oyuncuların en sevdikleri yapımlarda üçüncü taraf pazarlamadan kaçındıkları ortaya çıkıyor.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol