Ünlü Yönetmen Ridley Scott, Süper Kahraman Filmlerine Fena Salladı

Unutulmaz pek çok filmde imzası bulunan ünlü yönetmen Ridley Scott, süper kahraman filmlerini sıkıcı bulduğunu söyledi.

Alien, Gladyatör ve Blade Runner dahil ikonik pek çok filme imza atan Sir unvanına sahip İngiliz yönetmen ve yapımcı Ridley Scott, başta Marvel ve DC olmak üzere süper kahraman filmlerini sevenleri kızdıracak açıklamalarda bulundu. Deadline‘a verdiği röportajda konuşan ünlü sinemacı, “Süper kahraman filmleri çok sıkıcı ve senaryoları hiç iyi değil” ifadelerini kullandı.

Bu tarz filmleri özel efektlerin kurtardığını belirten Scott, buna rağmen izlenemeyecek kadar sıkıcı ve zayıf olduklarını söyledi. Heyecanla beklenen Gladyatör 2 hakkında da açıklamalarda bulunan 83 yaşındaki yönetmen, senaryonun tamamlandığı bilgisini paylaştı.

“Süper Kahraman Filmleri Sıkıcı”

Ridley Scott süper kahraman filmleri

Başrolünde Russell Crowe’un yer aldığı ilk Gladyatör filmi, 2000 yılında vizyona girmiş ve dünya genelinde 460 milyon dolar gişe hasılatı elde etmişti. Scott’ın son filmi House of Gucci ise 24 Kasım’da izleyicilerle buluşacak. Efsanevi yönetmen ayrıca Kitbag’i de yönetmeye hazırlanıyor. Napolyon Bonapart’ın yükselişini konu alan filmde Fransız hükümdarı Joaquin Phoenix oynarken, Jodie Comer Josephine Bonaparte’ı canlandıracak.

Her ne kadar Ridley Scott hayranı olmasa dahi, günümüzdeki süper kahraman filmleri geniş kitleler tarafından seviliyor. Daha önce Martin Scorsese ve Denis Villeneuve gibi yönetmenler de bu tarz filmlere yönelik eleştirilerde bulunmuşlardı.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol