Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Resident Evil Village 10 Milyon Satış Sayısına Ulaştı!

Capcom tarafından biz oyun severlere sunulan gerilim odaklı korku nişancı oyunu Resident Evil Village'ın satış sayıları güncellendi.

Capcom tarafından biz oyun severlere sunulan gerilim odaklı korku nişancı oyunu Resident Evil Village‘ın satış sayıları güncellendi. Ortaya çıkan bilgilere göre oyun 31 Mart 2024 tarihi itibarıyla dünya çapında 10 milyon adet satış sayısını açtı. Dikkat çekici satış ölçeği ile karşımıza çıkan bu yapım genel olarak oyuncular tarafından seviliyor ve seriyi başka bir boyuta taşıyan oyun olarak nitelendiriliyor.

Resident Evil Village, ilk olarak 7 Mayıs 2021 tarihinde PlayStation 5, Xbox Series, PlayStation 4, Xbox One, Steam üzerinden PC ve Stadia için piyasaya sürüldü. Oyunun bulut sürümü Switch platformuna 28 Ekim 2022′de geldi. Diğer taraftan 30 Ekim 2023 tarihinde ise iPhone ve iPad cihazlarına çıkışını gerçekleştirdi. Dolayısıyla hemen hemen her platformda oyunun yer aldığını ve oynanabildiğini aktarabiliyoruz.

Resident Evil Village Her Yıl 2 Milyon Satıyor

2017 yılında piyasaya sürülen ve hem oyuncular hem de eleştirmenler tarafından övgüler toplayan Resident Evil 7 biohazard‘ın devamı niteliğinde olan Resident Evil Village çok çeşitli korku sekanslarını ve ilgi çekici aksiyon dinamiklerini beraberinde getiriyor. Oyun çıkış yaptığından bu yana dünya çapında geniş bir oyuncu kitlesine ulaşıyor ve sektörde yankı uyandırmaya devam ediyor.

GPyyP3AaYAAYS3m

Golden Joystick Awards 2021 ve Japan Game Awards 2022′de ödülleri kapan proje dünya çapında büyük beğeni topluyor. Buna ek olarak hem ana oyunu hem de ek hikaye içeriğini kapsayan Gold Edition tüm bu başarıların ardından ortaya çıkıyor. Diğer taraftan oyunun iPhone 15 Pro gibi cihazları çıkış yapması oldukça sevilmesinden kaynaklanıyor. Piyasaya sürülmesinden sonraki üç yılın ardından oyun her yıl yaklaşık olarak 2 milyon adet satmaya devam ediyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.