Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Resident Evil Village iPhone 15 Pro’ya 30 Ekim’de Geliyor

Capcom'un sevilen korku oyunu Resident Evil Village, 30 Ekim'de uyumlu iPhone ve iPad'ler üzerinde oynanabilir olacak.

Apple, 12 Eylül’de gerçekleştirdiği Wonderlust etkinliği sırasında Assassin’s Creed Mirage, Death Stranding, Resident Evil Village ve Resident Evil 4 Remake gibi oyunların iPhone 15 Pro‘da oynanabileceğini açıklamıştı. Ayrıca M1 veya daha yeni iPad Pro modelleri de bu oyunları rahatlıkla çalıştırabilecek.

Tokyo Game Show’un katılımcılarından biri olan Capcom, Resident Evil Village’ın mobil versiyonunun çıkış tarihini açıkladı. PC ve konsol sürümleriyle satış rekorları kıran korku oyunu, Cadılar Bayramı’ndan bir gün önce yani 30 Ekim’de uyumlu iPhone ve iPad’ler için piyasaya sürülecek.

Resident Evil Village iPhone 15 Pro’da Oynanabilecek

Village’ın iOS sürümü, 34 dolar iken Winters Expansion DLC’sinin fiyatı ise 13,50 dolar olacak. Öte yandan, Resident Evil 4 Remake’in fiyatı 54 dolar, Sererate Ways DLC’nin fiyatı ise 7 dolar olacak. Oyunun iPhone ve iPad’lere ne zaman geleceği henüz açıklanmadı, ancak 2023 yılı bitmeden çıkması bekleniyor.

resident evil village iphone 15 pro

Görüldüğü üzere her iki Resident Evil oyunun dolar üzerinden fiyatlandırması normal mobil oyunlara kıyasla çok daha fazla. Bunun nedeni, oyunun temelde telefonlar için geliştirilmemiş olması. Yani iPhone ve iPad’e gelecek olan oyunlar, konsol sürümüyle aynı kalitede olacak. Elbette alacağınız kare hızı ve çözünürlük ise daha düşük olacak.

Yukarıda da söylediğim gibi Resident Evil Village ve Resident Evil 4 Remake, yalnızca iPhone 15 Pro ve Pro Max modelleri ile M1 veya daha üstü Pad Air ve iPad Pro modelleriyle uyumlu olacak. iPhone ve iPad’ler için duyurulan diğer oyunlar Death Stranding ve Assassin’s Creed Mirage’ın resmi çıkış tarihleri ise henüz açıklanmadı. iPhone 15 Pro’nun Türkiye’deki fiyatı 65 bin TL iken, iPhone 15 Pro Max ise 77 bin TL’ye satılıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.