Resident Evil 4 VR Çıkış Tarihi Açıklandı

Resident Evil 4'ün sanal gerçeklik sürümü, önümüzdeki ay Oculus Quest 2'de piyasaya sürülecek.

Resident Evil 4 VR çıkış tarihi resmen belli oldu. Sevilen oyunun sanal gerçeklik sürümü, geçtiğimiz nisan ayında gerçekleşen Resident Evil Showcase sırasında duyurulmuştu. 2005 yılında piyasaya sürülen klasiğe yeni bir soluk getiren VR, oyunculara etkileyici bir Resident Evil deneyimi yaşatmayı hedefliyor.

Resident Evil 4’ün sanal gerçeklik sürümündeki birçok nesne ve menü, VR için yeniden düzenlendi. Klasik duraklatma ekranı tamamen etkileşimli olacak. Silahlar bir menü yerine vücuttan çıkarılacak. Silahlar belden alınabilirken, iyileştirici nesneler sol omuzdan ve göğüsten alınacak. Ayrıca ayakta ve oturarak olmak üzere iki farklı şekilde oynanabilecek.

Resident Evil 4 VR, 21 Ekim’de Yayınlanacak

Resident Evil 4 VR çıkış tarihi

IGN tarafından yayınlanan bir oynanış videosunda, Leon’un birinci şahıs görüşünden atlayarak üçüncü şahısta bir merdiven tırmanışını izleme gibi bazı geçişlerin biraz yavaş kaldığı görülüyor. Ayrıca eşyaları vücudunuzun tam olarak neresinde olduğuna alışmanız da biraz zaman alabilir, ancak genel olarak 16 yaşını devirmiş bir oyunu sanal gerçeklikte yeniden deneyimlemek son derece heyecan verici olsa gerek.

Bu aynı zamanda PC’ye gelecek ilk Resident Evil VR oyunu olacak. Daha önce Resident Evil 7’de sanal gerçeklik desteği almış, ancak yalnızca PlayStation VR ile sınırlı tutulmuştu. Resident Evil 4 VR, Oculus Quest 2 platformuna özel olarak 21 Ekim‘de piyasaya çıkacak.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol