Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Resident Evil 4 VR, Bu Yıl İçinde Piyasaya Çıkacak

Geçen hafta gerçekleşen Resident Evil Showcase’te görücüye çıkan sanal gerçeklik oyunu Resident Evil 4 VR hakkında yeni detaylar açıklandı.

Capcom, geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği yeni Resident Evil Showcase programı sırasında Resident Evil 4’ün Sanal Gerçeklik (VR) desteği kazanacağını ve yeni nesil Oculus Quest 2’de satışa sunulacağını duyurmuştu.

Heyecan yaratan oyuna dair detaylar, Facebook tarafından gerçekleştirilen Oculus Gaming Showcase’te açıklandı. Capcom, Facebook ve Armature Studios üçlüsünün geliştirdiği Resident Evil 4 VR, diğer sanal gerçeklik oyunları gibi birinci şahıs kamera açısına sahip olacak.

Resident Evil 4 VR

Böylelikle oyuncular silahları ellerinde tutarak, ikonik korku evreni ile bizzat etkileşime girebilecekler. Ayrıca bir menüye girmek yerine, silahları vücudunuzdan alarak değiştirebileceksiniz ve her elinizle ayrı silahlar kullanabileceksiniz.

Ara sahnelerin orijinal formatlarında oluşturulacağını belirten Oculus, dokunmatik kontrolör analog çubuklarını kullanmanın yanı sıra, oda ölçeğinde bir ortamda ışınlanma veya dolaşma yeteneği gibi VR özelliklerinin olacağını söyledi.

Resident Evil 4 VR Oculus Quest 2

Capcom daha önce Resident Evil 7‘yi de PlayStation VR platformu için sunmuştu, ancak RE4 VR, sanal gerçeklik için tasarlanmış ilk tam uzunlukta Resident Evil oyunu konumunda. Resident Evil 4 VR aynı zamanda birinci nesil Oculus Quest’te oynanamayacak ilk Quest 2 oyunu olacak. Oculus, henüz resmi bir çıkış tarihi açıklamamasına rağmen, oyunun 2021 yılı içerisinde Oculus Quest 2’ye geleceğini söyledi.

İlk olarak 2005 yılında piyasaya sürülen orijinal Resident Evil 4, Leon Scott Kennedy’nin bilinmeyen bir örgüt tarafından kaçırılan ABD Başkanı’nın kızı olan Ashley Graham‘ı kurtarma mücadelesini konu alıyor.

Kennedy ayrıca Resident Evil 2’nin baş karakterlerinden Claire Redfield ile birlikte Netflix animasyon dizisi Resident Evil: Infinite Darkness‘ta da yer alacak. İkili, ABD Başkanı Graham’ı beyaz Saray’daki bir zombi salgınından korumaya çalışacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.