Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Replaced Çıkış Tarihine Savaş Rötarı

Belarus merkezli Sat Cat Studio'nun yeni oyunu Replaced, Rusya'nın Ukrayna'yı işgal girişimi nedeniyle 2023 yılına ertelendi.

Başlangıçta 2022 olarak planlanan Replaced çıkış tarihi, gelecek yıla kaydırıldı. Geliştirici Sat Cat Studio tarafından yapılan açıklamada, distopik platform oyununun Rusya’nın Ukrayna’yı işgal girişimi sebebiyle 2023’e ertelendiği belirtildi. Stüdyo, hem Belarus hem de Ukrayna merkezli bir geliştirici ekibine sahip.

Erteleme haberini Twitter‘dan paylaşan Sat Cat Studio, önceliklerinin her zaman çalışanları ve ailelerinin güvenliği olduğunu söyledi. Beklenen kaliteyi yakalamak için çok çalışmaya devam ettiklerini belirten şirket, “Yaşanan beklenmedik gelişmeler neticesinde ekibimizin bir kısmı taşınmak zorunda kaldı. Geliştiricilerimizi fiziksel ve zihinsel olarak zorlamamak için Replaced çıkış tarihini ertelemeye karar verdik” dedi.

Replaced, 2023 Yılına Ertelendi

Replaced çıkış tarihi

Belarus, Rusya’ya verdiği destek nedeniyle dünyanın geri kalanı tarafından ciddi yaptırımlara maruz kaldı, ancak bu ambargoların Sat Cat Studio’nun yeni oyununu etkileyip etkilemeyeceği belli değil. E3 2021’de Xbox ve PC’ye özel bir oyun olarak duyurulan Replaced, çıkış yaptığı gün Xbox Game Pass‘te de yayınlanacaktı.

Rusya – Ukrayna savaşı nedeniyle oyunlarını ertelemek zorunda kalan tek stüdyo Sat Cat değil. Merkezi başkent Kiev’de bulunan GSC Game World, çatışmaların başlamasıyla birlikte mart ayında Stalker 2‘ye ara vermişti. Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan stüdyo, geliştirme sürecine kaldığı yerden devam ettiğini duyurdu. Stalker 2: Heart of Chornobyl’in PC ve Xbox Series X/S için 2022’nin sonunda çıkması planlanıyordu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.