Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Stalker 2’den Sevindirici Haber

Rusya'nın Ukrayna'yı işgali dolayısıyla geliştirilmesine ara verilen Stalker 2 üzerinde, geliştirici ekibin açıklamasıyla yeniden çalışmalara başlandığı öğrenildi.

Kiev merkezli GSC Game World, Stalker 2: Heart of Chornobyl üzerinde geliştirme yapmaya devam ettiğini doğruladı. Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden kaynaklanan bir duraklamanın ardından gelen bu haber, oyuncuların içine su serpti. GRY-Online, güncelleme haberini Lehçe olarak paylaştı ve Discord’da GSC Game World topluluk temsilcisi Mol1t tarafından S.T.A.L.K.E.R. 2 devam ediyor şeklinde bir açıklama geldi.

Stalker 2, işgal nedeniyle bu yılın başlarında duraklatılacak ve Ukrayna’nın devam eden savaşta Rusya’ya karşı kazandığı zaferin ardından oyun üzerindeki çalışmalar devam edecekti. İşgal devam ediyor olduğundan oyuncular bu oyundan pek ümitli değildi. Ancak görünen o ki, geliştirici ekip bu zor günlerde hayranlarını sevindirmek istedi.

Stalker 2 Ekibi İşgalde Yaşadıklarını Anlattı

Stalker 2

Ekip ayrıca kendisine ait olan “Lights! Camera! War…” adlı YouTube kanalında işgalin başlamasından bu yana hayatlarının nasıl değiştiğini de anlattı. Bu zor zamanlarında ne denli ekonomik sıkıntılar çektiklerine değinen ekip, dünyanın dört bir yanına aynı anda aynı duyguları hissettirdi. Ayrıca videoda bazı geliştiricilerin Prag’a taşındığı söylentilerine de dikkat çekildi ve GSC’nin S.T.A.L.K.E.R. adının nasıl değiştirildiğinden bahsedildi. S.T.A.L.K.E.R. 2: . Heart of Chernobyl, Rusça yerine Ukraynaca yazılacak.

Oyunun resmi Discord’unun geliştirme duraklatma duyurusunun ardından yeni sohbete kapatıldığı ancak geçtiğimiz günlerde yeniden açıldığı da paylaşılmıştı. Stalker 2 8 Aralık 2022′ye ertelendi ve açıklanan tarihten bu yana geliştiriciler henüz bir bilgi paylaşımında bulunmadı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.