Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Reklamlı Netflix Apple TV’lerde Çalışmayacak

Netflix'in uygun fiyat sunan reklamlı aboneliği Apple TV'lerde çalışmıyor. Platform, kısa zamanda bu sorunu çözmeyi umuyor.

Netflix’in reklam destekli ancak uygun fiyatlı abonelik planı sunan reklamlı abonelik hizmeti Apple TV’de çalışmayacak. Bu uyumsuzluğun ileride yapılacak bir güncellemeyle ne zaman düzeltileceği kesin değil. Ancak bir süre, son çıkan Apple TV 4K dahil olmak üzere Apple TV cihazlarında abonelikler kullanılamayacak.

Yayın platformu konuyla ilgili : ”Temel reklam planı desteği, tvOS’ta lansman sırasında mevcut değildi. Bunu güncellemek için elimizden geleni yapıyoruz. Bu katman yakın zamanda Apple TV’ye eklenecek.” dedi. Şu an Apple TV’de platformun Temel, Standart ve Premium katmanlarına rahatlıkla erişebilirsiniz.

Netflix Apple TV Sorununu Çözmeye Çalışıyor

Netflix

Eğer güncelleme düzeltilmezse favori dizi ve filmlere farklı bir cihaz üzerinden erişilmesi gerekecek. Netflix, reklamlı planının neden Apple TV’de çalışmadığını açıklamadı. Platform aslında reklamlı abonelik planını 2023 başlarında sunacaktı. Ancak Disney+’ın aralık ayında getireceği reklamlı abonelik haberinden sonra Netflix, aceleci davranmaya karar verdi ve katmanı bu ay uygulamayı tercih etti.

Platformun reklam destekli planı İngiltere, Kanada, Meksika, İngiltere, Avustralya, Brezilya, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, Meksika, Güney Kore ve İspanya’da kullanılıyor. Bu abonelik seçeneği yakın zamanda Avrupa ülkelerinde de yayılacak. Reklamlı planda 720p video çözünürlüğünden yüksek seçenekler ve indirme kullanılamıyor. Reklamlı planda, diğerlerine göre oldukça büyük eksiklikler yer alıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.