Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Netflix Reklamlı Üyelik 12 Ülkede Başladı: Türkiye’de Olacak Mı?

Netflix, daha önce duyurduğu reklam destekli ucuz abonelik planını 12 ülkede kullanıma sunuyor. Peki, fiyatı ne kadar? Daha da önemlisi, Türkiye'de olacak mı? İşte bilmeniz gerekenler.

Dünya genelinde 220 milyonu aşkın ücretli kullanıcısı bulunan Netflix, bu yılın başlarında duyurduğu reklam destekli ucuz abonelik planını sonunda devreye alıyor. Disney Plus ve HBO Max gibi rakipler karşısında cazibesini artırmak isteyen streaming servisi, yeni üyelik seçeneği sayesinde daha fazla insana ulaşmayı hedefliyor.

Netflix reklamlı üyelik, bugünden itibaren ABD, Avustralya, Brezilya, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, Kore, Meksika, İspanya ve Birleşik Krallık’ta başlatılıyor. Gördüğünüz üzere listede henüz Türkiye yok, ancak yeni abonelik katmanının zamanla farklı ülkelerde de kullanılması planlanıyor. Ayda 6,99 dolar olan reklam destekli plan, Netflix’in temel üyeliğinden 3 dolar daha az.

Netflix Reklamlı Üyelik Fiyatı ve Özellikleri

netflix reklamlı üyelik

Şirket, 720p izleme seçeneği olacağını ve içeriklerin saatte 4 ila 5 dakikalık reklam içereceğini açıkladı, ancak yeni abonelik seçeneği bazı sınırlamalarla geliyor. Örneğin; bu katmanı tercih eden kullanıcılar içerikleri daha sonra izlemek için indiremeyecekler. Ek olarak, reklamlı planda sınırlı sayıda film ve dizi olacak. Netflix, bunun temel sebebinin lisans kısıtlamaları olduğunu, ancak sorunu aşmak için üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Bu yılın ikinci çeyreğini 1 milyona yakın abone kaybıyla kapatan streaming platformu, üçüncü çeyrekte 2,4 milyon üye kazanarak kayıpları tersine çevirdi. 223 milyon aboneyle dünyanın en büyük yayın hizmeti olmaya devam eden Netflix reklamlı üyelik modeliyle 15 yıllık tarihinde ilke imza atıyor. Eylül ayında gelen son zammın ardından Netflix Türkiye’nin en ucuz planı 45,99 TL olmuştu. Reklam destekli aboneliğin ülkemizde aylık ne kadar olacağı büyük bir merak konusu. Bekleyip, göreceğiz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.