Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Redfall PS5 Sürümü ‘Microsoft Tarafından’ İptal Edilmiş

Birçok kişi için sürpriz olmayacak bir şekilde Arkane Studios, Redfall'ın PS5 sürümünün bir noktada geliştirilmekte olduğunu ancak sonunda iptal edildiğini açıkladı.

Çok oyunculu korku oyunu Redfall‘ın geliştiricileri, oyunun PS5 sürümünün geliştirildiğini ancak iptal edildiğini açıkladı. Arkane Austin’in önde gelen geliştiricilerinden biri, Fransız medyasıyla yakın zamanda yaptığı bir röportajda, oyunun neden PS5’te olmayacağına dair basit ve açık sözlü bir açıklama yaptı ve bu haber, sosyal medyada bolca konuşuldu.

Oyunun PS5 sürümünün olmaması, oyun ile ilgili en şaşırtıcı haber olmasa da, Arkane Austin’den oyun yönetmeni Harvey Smith’in yakın tarihli bir gönderisinde, Redfall’ın tek oyunculu mod için her zaman çevrimiçi olma gereksinimini potansiyel olarak kaldırmayı düşündüğü belirtildi. Seçenek garanti edilmese ve test edilip onaylanırsa lansman sonrası bir özellik olacak olsa da, ekip oyuncuların endişelerinin farkındaydı ancak PS5 sürümünün eksikliği böyle bir endişe yaratmadı.

Redfall PS5 Sürümü İmkansız

Redfall PS5 Sürümü İptal Edildi

IGN France ile yapılan bir röportaja göre Smith, oyunun Bethesda ve Arkane’nin ana şirketi ZeniMax’in 2021’de Microsoft tarafından satın alınması ve Xbox Game’in bir yan kuruluşu olması nedeniyle hiçbir zaman tam anlamıyla bir PS5 sürümüne sahip olmadığını söyledi. Sonuç olarak Smith, değişikliğin Deathloop’tan sonra Arkane Austin’deki ekibe PC, Xbox konsolları ve Xbox Game Pass’e daha fazla odaklanma emri verildiğini söyledi.

Sosyal medya, Redfall’ın PS5 desteğinin olmaması karşısında çok az şaşırdığını ifade etti ve bazıları, aksi belirtilmedikçe bir Microsoft yan kuruluşunun kendi ekosistemine daha fazla odaklanacağı düşünüldüğünde bunun kaçınılmaz söyledi. Oyun ile ilgili haberler The Elder Scrolls 6 gibi diğer Bethesda oyunlarını etkilemese de, Starfield gibi oyunların Bethesda’nın Xbox ekosistemine tam bağlılığının sadece başlangıcı olup olmayacağını yalnızca zaman gösterecek.

Oyun PS5’e gelmeyecek olsa da, desteklenen Nvidia ekran kartları için PC’de Nvidia DLSS 3 desteği sunacak. İptal edilen bir PS5 sürümünün açığa çıkması, Microsoft’un tekel davasını etkiler mi bilmiyoruz. Bakalım Sony, bu hamleyi mahkemeye bir kanıt olarak sunacak mı?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.