PlayerUnknown’s Battlegrounds

MMOFPS
Takip Et
9.4

Mükemmel

7.2

Kullanıcı

PUBG Sanhok İlk Bakış

PUBG Sanhok haritasını değerlendirdik.

PUBG’nin ilk event pass haritası Sanhok için bir ay süre verilmişti ve PUBG Corp bir hafta daha süre verince bütün challengeleri tamamlamak için biraz acele ettim. Görevler saatler içinde tamamlanırken, eğlendiğimi fakat aynı zamanda kandırılmış gibi hissettiğimi de söylemeliyim.

Açıkçası PUBG Corp Sanhok haritasını ve Fortnite tarzı bir battle pass sistemini tanıttığında sevinmiştim. Buna rağmen oyun rakibinin biraz gerisinde kaldı. Fortnite her anlamda kendini ‘taze’ hissettirirken bunda en büyük pay her ay, hatta her hafta yeni içerikler sunan Epic Games’e ait. Fakat PUBG aynı bug ve hataları devam ettiriyor. Üstelik haritalar daha büyük olsa da, herhangi bir değişiklik yapılmıyor.

Sanhok aslında PUBG’nin tam da ihtiyacı olan şeydi. İyi tasarlanmış bu 4×4 km harita başarılı detaylara sahipken, oyunculara da farklı taktikler deneme imkanı sağlıyor fakat devamlılık sunmuyor. Sanhok event pass içinde toplamda 60 görev yer alırken, bunların birçoğunu bitirmek kolaydı fakat aralarında gerçekten başarısız olanlar da vardı. Örneğin bir görevde 5 squad maçına çıkmanız ve herhangi birini öldürmeden en az 30 dakika hayatta kalmanız bekleniyor. Bu da fazlasıyla absürd demeliyim.

Aynı şekilde tavalar ya da araçlarla rakipleri öldürmenizi isteyen görevler de vardı. Bu görevler her ne kadar komik olsa da, bu tip fırsatlar oyunda pek karşınıza gelmiyor ve kısa bir periyot içinde tamamlamak zorlaşıyor. Dolayısıyla PUBG Sanhok haritasının görevlerinin bazı noktalarda yetersiz kaldığını söylemeliyim.

Açıkçası Sanhok’un iyi niyetli bir çalışma olduğunu belirtmeliyiz. Kaldı ki pek çok oyunu bırakmış PUBG kullanıcısını da ger idönmeye ikna etti. Fakat diğer yandan bolca hataya ve yetersiz görevlere sahip olduğunu da dile getirelim. Umuyoruz ki PUBG Corp gelecekte de topluluğunun önerilerini dinlemeye devam edecek ve uygun değişiklikler yapacaktır.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol