Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Prime Video’da Reklam Dönemi Başlıyor: Peki, Türkiye?

Amazon Prime video hizmetine reklam desteği 2024'ün başlarında geliyor. Şirket ülkemizde dizi ve film içeriklerini de arttırmayı hedefliyor.

Amazon tarafından kullanıcılara sunulan Prime Video hizmeti, bildiğiniz üzere dizi ve film izleme platformu olarak karşımıza çıkıyor. Belli bir ücret dahilinde bu hizmetten yararlanabiliyor ve Prime hizmetine özel içeriklerle de karşılaşabiliyorsunuz. Şimdi ise bu hizmete reklam desteği gelmeye hazırlanıyor. Bildiğiniz üzere reklam içerikleri hemen hemen her video izleme kütüphanesinde yerini alıyor.

Amazon Prime Video hizmeti dahilinde reklamlar 29 Ocak 2024 tarihinden itibaren geliyor. Bu reklamlarla beraber bir içeriği izlemeden önce ulaşılacak içerik bizlere sunuluyor veya belli bir dakikadan sonra bu reklamlar karşımıza çıkabiliyor ve kısa bir mola vermek durumunda kalıyoruz. Daha önce Netflix hizmetinde olan reklam desteği, şimdi ise Amazon’a gelmeye hazırlanıyor.

Prime Video’da Daha Az Reklam Olacak

Türkiye tarafına bakacak olursak Amazon Prime Video içerikleri ülkemizde de gün geçtikçe artış gösteriyor ve hem dizi hem de filmler bakımında elbette geniş bir kütüphaneyi bünyesinde barındırmak istiyor. Amazon’un açıkladığına göre bu hizmet dahiline reklamları getirmek hem yatırımları arttırmaya yönelik hamleler arasında hem de uzun vadeli bir planın temelini oluşturuyor.

primevideo seo logo

Amazon ayrıca yayınladığı bir e-posta içeriğinde şunları bildiriyor: “Amazon Prime Video hizmetinde diğer platformlara göre daha az reklam göreceksiniz ve bunun için herhangi bir işlem uygulamanız gerekmiyor. Mevcut planlarımızda herhangi bir değişiklik bulunmuyor.

Reklam desteğinin 2024’ün başlarında İngiltere, Almanya, Kanada ve Amerika gibi ülkelerde gösterilmesi planlanıyor. Daha sonrasında ise İspanya, Meksika, Avustralya, İtalya ve Fransa gibi ülkelere sıçrayacağı belirtiliyor. Ülkemizde ise bu reklam içeriklerinin ne zaman gösterileceğine dair resmi bir bilgi bulunmuyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.