Power Rangers: Battle for the Grid İlk Bakış

Power Rangers: Battle for the Grid'e göz attık.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Promosyon süreci boyunca Power Rangers: Battle for the Grid epey potansiyel vadeden bir oyundu. Buna rağmen maalesef oyunu oynadığınızda bu heyecanınız sönüyor ve aslında beklentilerin altında kaldığını görüyorsunuz. Aylar süren bekleyişin ardından yeni Power Rangers oyunu hayal kırıklığının ötesine geçemiyor.

Power Rangers: Battle for the Grid’i açtığınızda açık ve az seçenekli bir menü bizi bekliyor. Buradan ranked ya da casual maçlara girebiliyor, arcade modunu açabiliyor ya da antrenman ile tutorial kısımlarını oynayabiliyorsunuz. Ranked ve casual modları için zaten tanıtıma gerek yok, bu bölümlere girerek dünyanın çeşitli bölgelerindeki oyunculara karşı dövüşebiliyorsunuz.

Buna rağmen oyunu fazla oynayan kişi yok ve maç aramaya başladığınızda uzun süre bekliyorsunuz. Zor bir şekilde sadece bir kişiyle eşleşebildim ve sonrasında mecburi olarak yapay zekaya karşı oynamaya başladım.

Arcade moduna baktığınızda ise karşınıza az sayıda karakter çıkıyor ve Power Rangers: Battle for the Grid’in senaryo moduna pek fazla özen gösterilmemiş. Bir karakterle arcade modunu bitirdiğinizde dahi karşınıza sadece birkaç satır diyalog çıkıyor ve tatmin edici olmaktan uzak.

Maalesef Power Rangers: Battle for the Grid kendini çok fazla tekrar ediyor ve hangi karakterle oynarsanız oynayın, aynı şeyi yaptığınızı hissettiriyor ve karakterler arasında belirgin farklar yer almıyor. Bir karakterle campaign kısmını bitirmek yaklaşık 20 dakika kadar sürüyor ve çoğunlukla herhangi bir problem yaşamadan, kolayca tamamlıyorsunuz. Yine de zorlananlar için tutorial ya da training modlarını tavsiye ederim.

Power Rangers: Battle for the Grid’in oynanışı da maalesef çok kötü ve asıl problem de burada. Hem derinliği yok, hem de dengeli değil. Bu yüzden de tatmin edici olmuyor. Battle for the Grid üç kişilik takımlarla oynamanıza olanak tanıyor ve üç karakteri seçtikten sonra başlıyorsunuz. Standart, özel ve ağır saldırılar yer alıyor fakat oyun hiçbir özgünlük taşımıyor.

Sonuç olarak, maalesef Power Rangers: Battle for the Grid için çok fazla reklam yapılsa da özünde başarısız bir oyun. Geliştirme sürecine özenilmemiş ve görünüşe göre amaç sadece Power Rangers hayranları üzerinden gelir elde etmek. Vasat campaign hiçbir şekilde tatmin etmezken, online kısımda da zaten rakip bulmak zor oluyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol