Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PlayStation VR2, Tobii Göz İzleme Teknolojisi Kullanacak

Tobii ve PlayStation VR2 işbirliği, Tobii'nin 2022 gelirine yüzde 10'dan fazla katkıda bulunacak

İsveç merkezli yüksek teknoloji grubu Tobii, yakın tarihli bir basın açıklamasında PlayStation VR2’nin göz izleme teknolojisi kullanacağını açıkladı. İki şirket arasındaki müzakereler Şubat 2022’de açıklandı.

Tobii CEO’su Anand Srivatsa, “PlayStation VR2, sürükleyici sanal gerçeklik (VR) eğlencesi için yeni bir temel oluşturacak ve dünya çapında milyonlarca kullanıcının göz izlemenin gücünü deneyimlemesini sağlayacak. Sony Interactive ile olan ortaklığımız, Tobii’nin kitlesel pazar ölçeğinde son teknoloji çözümler sunmak için dünya lideri teknoloji yeteneklerinin sürekli doğrulanmasına bağlı.” ifadelerini kullandı.

PlayStation VR2 Göz İzleme Teknolojisi

PlayStation VR2

Anlaşmadan elde edilen gelirin, Tobii’nin yıl için gelirinin yüzde 10’undan fazlasını oluşturacağı bildirildi. VR endüstrisinin hızlı gelişiminin, 2022’den sonraki gelir katkısı kılavuzunun belirsiz olduğu anlamına geldiğini belirtti. Bu nedenle şirket, gelecek yıl için gelir potansiyeli hakkında herhangi bir ayrıntı sunamadı. Bu, Qualcomm için bağımsız bir VR tasarımı üzerinde çalıştığından beri Tobii’nin teknolojisinin VR başlıklarında ilk kez kullanılması değil.

PlayStation VR2‘nin yanı sıra şirketin göz izleme teknolojisi ayrıca HTC Vive Pro Eye, HP Reverb G2 Omnicept Edition ve Pico Neo 3 Pro Eye gibi cihazlarda da kullanıldı ve halen aktif. Şirket, başa takılan ekranın ne zaman çıkacağını belirtmemiş olsa da listeye PSVR2’de eklenecek. Sony, fiyatlandırma ve sürüm ayrıntılarını henüz açıklamadı.

Çeşitli ve birbirinden farklı raporlar olsa da cihazın 2023’te çıkış yapması çok büyük ihtimal. Bakalım PlayStation VR2, sanal gerçeklik endüstrisine damga vurabilecek mi?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.