Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PSVR2: Çıkış Tarihi, Fiyatı ve Özellikleri

PlayStation 5 için çıkış yapacak olan PSVR2 hakkında bilmeniz gereken her şeyi bir araya getirdik.

Sony, yeni nesil sanal gerçeklik sisteminin PlayStation VR2 (PSVR2) olarak adlandırıldığını açıkladı ve yeni VR kontrolcüsünü resmi olarak PlayStation VR2 Sense olarak adlandırıldı. Teknoloji devi, CES 2022’de düzenlediği basın toplantısında yeni VR başlık ve kontrol cihazlarının isimlerini doğruladı. Sony, en son PS Blog gönderisinde şunları yazdı:

“PSVR2, VR oyunlarını yepyeni bir düzeye taşıyor, daha fazla varlık hissi sağlıyor ve oyuncuların daha önce hiç olmadığı gibi oyun dünyalarına kaçmalarına izin veriyor. Başlık takılıyken ve kontrolcüler ellerindeyken oyuncular, birinci sınıf geliştiricilerimiz tarafından oluşturulan oyun dünyalarının yaratıcılığı ve donanıma dahil edilen en son teknoloji sayesinde, başka hiçbir şeye benzemeyen yüksek bir his yelpazesi hissedecek”

PlayStation VR2 Hakkında Tüm Detaylar

PSVR2

Sony ayrıca PSVR 2’nin 110 derecelik bir görüş alanına, göz başına 2000×2040 çözünürlüğe ve 90/120Hz kare hızına sahip olacağını duyurdu. Yakın tarihli bir blog gönderisinde Sony, PlayStation VR2 başlık tasarımını ve PlayStation VR2 Sense kontrolcüsü için son tasarım görüntüsünü açıkladı.

Söylemeye gerek yok, bu yeni VR başlığı çok talep görecek ve lansman tarihine yakın bir tane satın almak istiyorsanız hızlı olmanız gerekecek. Bu nedenle, en son PSVR2 haberlerinden haberdar olabilmeniz için bu kullanışlı kılavuzu hazırladık. PSVR 2 çıkış tarihi, fiyatı ve nereden satın alacağınız hakkında bilmeniz gereken her şey burada. Bunun sizin için sanal gerçeklik başlığı olup olmayacağına karar verebilmeniz için PSVR 2 teknik özelliklerini de ayrıntılı olarak açıkladık.

 • En Güncel PSVR 2 Haberleri
 • PSVR2 Çıkış Tarihi
 • PSVR2 Fiyatı
 • PSVR2 Nereden Satın Alınır?
 • PSVR2 Teknik Özellikleri
 • PSVR2 Tasarımı

En Güncel PSVR2 Haberleri

PSVR2
 • Sony, PlayStation VR2 başlık tasarımını ve PlayStation VR2 Sense denetleyicisi için son tasarım görüntüsünü ortaya çıkardı.
 • Sony, CES 2022’deki basın toplantısında resmi adı PlayStation VR2 olarak doğruladı. Teknoloji devi, yeni çevre biriminin 110 derecelik bir görüş alanına, göz başına 2000×2040 çözünürlüğe ve 90/120Hz kare hızlarına sahip olacağını da açıkladı.
 • Guerrilla ve Firesprite’tan Horizon Call of the Mountain, PSVR 2 için ilk VR oyunu olarak duyuruldu.
 • Donanım analisti Brad Lynch’e göre PS VR2, 2022’de Çinli üretici Goertek ile seri üretime girecek.
 • Bloomberg’e göre, PSVR 2, çip sıkıntısının giderilmesi şartıyla 2022’nin sonlarında piyasaya sürülecek.

PSVR2 Çıkış Tarihi

PSVR2

Henüz onaylanmış bir çıkış tarihi yok ancak Sony’nin yıl sonu piyasaya sürmeyi planladığına dair spekülasyonlar mevcut. Bloomberg’in yakın tarihli bir raporuna göre, PlayStation VR 2 için beklenen çıkış tarihi 2022’nin sonları olarak açıklandı.

PlayStation VR 2 çıkış tarihi için bizi takip etmeye devam edin.

PSVR2 Fiyatı

PSVR2

PlayStation VR2’nin gerçekte ne kadara mal olacağı konusunda hala bilgimiz olmasa da, fiyatının yaklaşık 399 dolar olacağını tahmin ediyoruz, lansman sırasında selefi ile aynı. PSVR2 kitaplığı önümüzdeki birkaç yıl içinde büyüdükçe, fiyatı artıracak bazı paketlerin de ortaya çıktığını göreceğiz.

Yeni başlık piyasaya çıktığında muhtemelen orijinal PSVR’de bir fiyat indirimi görmeyi bekleyebiliriz ve bunun Oculus Quest 2 (299 dolar) ile aynı fiyat olmasını umuyoruz.

PSVR2 Nereden Satın Alınır?

PSVR2

PlayStation VR 2 henüz satın alınamaz veya ön sipariş verilemez ancak aşağıda tahmini stokçuların bir listesini ekledik. Daha fazla bilgi mevcut olduğunda bu güncellenecek.

PSVR 2 Teknik Özellikleri

PSVR2
Ekran ÖzelliğiOLED
Panel ÇözünürlüğüGöz Başına 2000 x 2040
Yenileme Hızı90Hz, 120Hz
Lens AyırmaAyarlanabilir
Görüş Alanı110 Derece
SensörleriHareket Sensörü: Altı eksenli hareket algılama sistemi (üç eksenli jiroskop, üç eksenli ivmeölçer)​
Ataşman Sensörü: IR Yakınlık sensörü
KameralarıBaşlık ve denetleyici takibi için 4 kamera ve göz başına göz takibi için bir IR kamera
Geri BildirimBaşlık ve denetleyici takibi için 4 kamera ve göz başına göz takibi için bir IR kamera
BağlantıUSB Type-C
SesGiriş: Dahili mikrofon, Çıkış: Stereo kulaklık jakı

PSVR2 Tasarımı

PSVR2

Sony, 22 Şubat 2022’de PlayStation VR2 kulaklık tasarımını ve PlayStation VR2 Sense denetleyicisi için son tasarım görüntüsünü açıkladı. Platform Deneyimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Hideaki Nishino, “Dairesel küre şekli, oyuncuların sanal gerçeklik dünyasına girdiklerinde hissettikleri 360 derecelik görüşü temsil ediyor” dedi. Nishino, tasarımın ayrıca siyah beyaz estetiği ve DualSense Kablosuz denetleyicinin yuvarlak kenarları ve Pulse 3D Kablosuz kulaklığı da dahil olmak üzere PS5 ürün ailesinden ilham aldığını söyledi.

Önceki tasarımından çok da farklı olmasa da Sony, yeni havalandırma tasarımının daha iyi hava akışı vaat ettiğini ve oyun oturumları sırasında lensin buğulanmasını önlediğini doğruladı. PSVR2 ayrıca daha ince, daha hafif tasarımı ve görüşünüzü optimize edebilmeniz için ayarlanabilir lensi sayesinde gelişmiş konfor sunacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.