Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PlayStation, Oynaması Ücretsiz Oyunlar İçin Mobil Platform Yapıyor

Sony'nin açtığı yeni iş ilanına göre PlayStation, oynaması ücretsiz mobil oyunlar için yeni bir platform geliştiriyor.

Önümüzdeki yıllarda daha fazla canlı servis oyunu yapmayı planlayan Sony, bir yandan da mobilde kapladığı alanı genişletmenin hesaplarını yapıyor. Japon teknoloji devinin açtığı yeni bir iş ilanına göre PlayStation, free-to-play (oynaması ücretsiz) mobil oyunlar için yeni bir platform üzerinde çalışıyor.

İlk olarak Tweaktown tarafından tespit edilen ilan, PlayStation’ın mobil platformu için neler planlıyor olabileceğine dair ipuçları sunuyor. Sony’nin konsol pazarındaki en büyük rakibi olan Microsoft, Xbox mobil mağazasını haziran ayında açacağını açıklamıştı. Bu segmentte geri kalmak istemeyen Japon şirket, akıllı telefon ve tabletlere de girmek istiyor.

Söz konusu ilanın açıklamasında şu ifadeler yer alıyor:

“PlayStation Studios Mobile, PlayStation’ın ücretsiz mobil oyun geliştirme, yayınlama ve işletme platformunu tasarlayacak deneyimli bir yazılım mühendisi arıyor. Bu görevdeki kişi, bu platformun tasarım ve uygulamasına öncülük edecek, mobil oyunları PlayStation hizmetlerine bağlamak için şirket içi ekiplerle ortak çalışacak ve tüm mobil oyunların PlayStation’ın kalite standartlarını karşılamasını sağlayacaktır”

Öte yandan PlayStation Store’daki birçok oyunun indirime gireceği Days of Play etkinliğinin tarihi sızdırıldı. Dealabs yazarı billbil-kun’un iddiasına göre kampanya 29 Mayıs‘ta başlayacak ve 12 Haziran‘da sona erecek. Etkinlikle birlikte PlayStation Showcase 2024‘ün de düzenlenmesi bekleniyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.