Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Xbox Mobil Oyun Mağazasının Açılacağı Tarih Belli Oldu

Microsoft'un uzun zamandır beklenen mobil oyun mağazası Xbox Mobile Store'u bu yılın temmuz ayında açmayı planladığı bildirildi.

Microsoft’un geçtiğimiz yıl nihayete erdirdiği 70 milyar dolarlık Activision Blizzard anlaşmasının en önemli unsurlarından biri de mobil oyun geliştiricisi King’di. Hyper-casual olarak adlandırılan gündelik basit oyunlar kategorisinin en büyük aktörlerinden biri olan firma, Candy Crush Saga gibi bir fenomeni bizlerle tanıştırmıştı.

Microsoft’un iki yılını alan ve çok sayıda hukuki mücadeleye girmesine yol açan tarihi anlaşma, şirketin mobil oyun pazarına yönelik çabalarını artırdı. 2022’de yapılan açıklamada, Apple ve Google’a rakip olarak kendi Xbox mobil oyun mağazasını kuracağını duyuran şirket, mobil kullanıcılara tıpkı PC’deki gibi bir mağaza yapısı oluşturmayı hedefliyor.

Xbox Mobile Store, Temmuz Ayında Geliyor

Xbox mağazasını akıllı telefonlara ölçeklendirmeye ve oyuncuları kendi mobil platformuna çekmeye çalışacak olan ABD’li yazılım devi, lansman tarihini belirlemiş gibi görünüyor. Bloomberg Teknoloji Zirvesi’nde bir röportaj veren Xbox başkanı Sarah Bond, uzun zamandır beklenen Xbox Mobile Store‘u bu yılın temmuz ayında açmayı planladıklarını söyledi.

xbox mobil oyun mağazası

Xbox oyunlarından oluşan tam teşekküllü bir birinci taraf portföyünün söz konusu mağazaya geleceğini ve tüm cihazlarda, tüm ülkelerde kullanıma sunulmadan önce ilk olarak web’de yer alacağını belirten Bond, Xbox mobil oyun mağazasının asıl amacının konum veya platformdan bağımsız olarak gerçekten erişilebilir bir deneyim sunmak olduğunu ifade etti.

Bond’un açıklamasının tamamı şöyle:

“Xbox mobil mağazasına kendi birinci taraf portföyümüzü getirerek başlayacağız, böylece Candy Crush ve Minecraft gibi oyunların bu deneyimde göründüğünü göreceksiniz. İlk etapta Web üzerinden başlayacağız. Bunu yapmamızın nedeni, kapalı ekosistem mağazalarının politikalarından bağımsız olarak tüm cihazlardan ve tüm ülkelerden erişilebilen bir deneyim olmasını sağlamak”

En İyi Xbox Game Pass Oyunları

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.