Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PlayStation, NFT’ye Göz Kırpıyor

Oyun sektörüne giriş yapan NFT teknolojisi, şimdi de PlayStation için bir tartışma konusu oldu. Evo 2022'de PlayStation, oyunculara NFT anketi yaptırdı.

PlayStation, Evo’ya katılan oyuncular için NFT içeren anket yayınladı. Ankette oyunculara, satın almak isteyebilecekleri NFT türleri soruldu. En büyük dövüş oyunu şampiyonası olan Evo, her yıl çok sayıda oyuna ev sahipliği yapıyor. Ve bu yıl PlayStation tarafından Evo’daki oyunculara gönderilen bir ankette NFT yer alması pek beklenmedik olmadı.

IGN’nin gerçek olduğunu onayladığı ankette: ‘‘Aşağıdaki NFT ürünlerinden hangisini satın almakla daha çok ilgilenirsiniz?” diye soruldu. Ardından cevap olarak “PlayStation Ögeleri, Favori Oyun Karakterleri ve Evo markalı koleksiyon ürünleri” yüksek orana sahipti. Anket hiçbir zaman bir şeyin açıkça planlandığı anlamına gelmiyor ancak sorunun, NFT ile ilgileniyor musunuz yerine hangi NFT’leri tercih ediyorsunuz olması biraz grip.

PlayStation Stars ile NFT Bağlantısı Olabilir Mi?

PlayStation

Niko Partners analisti Daniel Ahmad, bunun yakın zamanda duyurulan PS Stars programıyla ilgili görünmediğine değindi. Geçen ay duyurulan PS Stars sadakat programı, dijital koleksiyon ürünlerinden bahsetmişti. Neyse ki bu koleksiyonlar sadece çeşitli video oyun karakterlerinin figürlerini içerecek. Ve bir satın alım yerine, ödül şeklinde ortaya çıkacak.

Anketin özellikle Evo’da olduğu göz önüne alındığında, turnuva için bir tür NFT planlanmış olabilir. Neden özellikle PlayStation’dan bir anket geldi diye merak edenler varsa, şirketin geçen yıl Evo’yu satın aldığını hatırlatalım. Anketin gerçekten somut bir şeyle sonuçlanıp sonuçlanmayacağını bekleyip görmemiz gerekecek. Ancak çoğunluk NFT konusuna olumlu bakmıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.