Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Sony, Sadakat Programı PlayStation Stars’ı Duyurdu

Sony, yeni bir sadakat ve oyuncu ödüllendirme programı olan PlayStation Stars'ı duyurdu. Peki bu sistemin detayları neler? Gelin yakından bakalım.

Sony, PlayStation Stars ismiyle oyuncular için ücretsiz bir ödül ve sadakat programı duyurdu. Şirket, programın “bu yılın sonunda” başlayacağını ancak bir yayın zaman çizelgesiyle ilgili belirli ayrıntıların hala tamamlanmadığını söyledi.

Oyuncular, belirli bir oyunda zaman geçirmek veya oyun içi başarılara ulaşmak gibi “kampanyalar” olarak adlandırılan görevleri tamamlayarak ödüller kazanmak için PlayStation Stars’ı kullanabilecek. Bu, 27 yaşına girmiş olan markanın duyurduğu ilk ödül programı oldu.

PlayStation Stars Nedir? Ödülleri Neler?

PlayStation Stars

Programa PlayStation Stars adı verildi çünkü Sony, PlayStation’ın “oyunun sınırı yoktur” sloganıyla örtüşen sınırsız ve sınırsız olma çağrışımlarını beğendi. Bu yılın ilerleyen günlerinde program Asya, Amerika, Avrupa ve daha fazlası dahil olmak üzere dünya çapında bölgelere yayılacak.

Sony, PlayStation Stars’ın Microsoft’un video oyunu abonelik hizmeti olan Xbox Game Pass’e rakip olmayacağını ve programın hem yeni hem de deneyimli oyunculara hitap etmesi gerektiğini söyledi.

Tüm oyuncular, PlayStation Network cüzdan fonları için kullanılabilecek (ve böylece gerçek para değerindeki ürünlerle takas edilebilecek) sadakat puanları kazanacak. Sony’nin PlayStation Plus çevrimiçi hizmetine de abone olan oyuncular, abone olmayanların kaçıracağı bir avantaj olan PlayStation Store’da harcayabilecekleri ek puanlar kazanacak.

Platine İlk Ulaşan Oyuncuya Özel Ödül

PlayStation Stars

Oyuncular, ödül kataloğunda bağımsız oyunlar, eklenti içerik ve özel temalı koleksiyonlar için puan kullanabilecek. Sony, zaman içinde yeni ödüller, kampanyalar ve koleksiyonlar ekleyecek. Sony, PlayStation Stars ile ilgili ayrıntılar konusunda belirsiz olsa da, kullanıcıları en az bir oyun oynadıkları için ödüllendiren aylık bir check-in kampanyasının yanı sıra turnuva kazanmak ve belirli kupalar kazanmak için başka kampanyalar olacağını söyledi.

Diğer kampanyalar, oyunculardan belirli bir oyunu çevrimiçi olarak oynamalarını isteyebilir. PlayStation’ın duyurusu, eğlence alanında abonelik modellerine ve daha fazla tüketiciye yönelik girişimlere doğru daha büyük bir değişimi yansıtıyor.

PlayStation Stars’ın bir parçası olarak, yerel bir saat diliminde gişe rekorları kıran bir oyunda tüm oyun içi başarıları tamamlayarak platine ulaşan ilk oyuncu, diğerlerinin kazanmasına engel olacak bir ödül de alacak. Sony’nin sunduğu başka bir ödül türü, video oyunu karakterlerinin heykelcikleri ve eski Sony cihazları gibi şeylerin 3D işlenmiş temsilleri olan dijital koleksiyon ürünleri olacak. Bazıları çok nadir ve elde edilmesi zor olacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.