Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Sony’den PlayStation Stars NFT İddialarına Yanıt

Sadakat programının açıklanmasının ardından Sony Başkan Yardımcısı Grace Chen, yeni dijital koleksiyon ürünlerinin "herhangi bir blok zinciri teknolojisinden" yararlanmadığını söyledi.

PlayStation Plus’ın üç yeni katmanı olan Essential, Extra ve Premium ile yenilenmesinin ardından Sony, yakın zamanda PlayStation Stars adlı yeni bir sadakat programını duyurdu. Sadakat Puanları kazanmak için belirli Kupalar kazanmak veya her ay bir oyun oynamak gibi farklı kampanyaları tamamlamanız gerekecek. Hizmet henüz test aşamasında ve bu yıl içinde ücretsiz olarak sunulacak.

PSN fonları ve PlayStation Store’daki belirli öğeler için Sadakat Puanlarını kullanmanın yanı sıra Sony, kazanılabilecek “dijital koleksiyon ögelerini” de duyurdu. Bunlar, “oyunlardan ve diğer eğlence biçimlerinden sevilen ve ikonik karakterlerin yanı sıra Sony’nin yenilik tarihinden yararlanan değerli cihazlar da dahil olmak üzere, PlayStation hayranlarının keyif aldığı şeylerin dijital temsilleri” olarak tanımlandı.

Sony, NFT İddialarını Yalanladı

Sony

Tabii ki, bunların, son birkaç ayda oldukça fazla tartışma yaratan, karşılıksız token veya NFT’lere eşdeğer olduğu kolayca varsayılabilir. The Washington Post‘a konuşan ağ reklamcılığı, sadakat ve lisanslı ürünlerden sorumlu başkan yardımcısı Grace Chen, bunların “kesinlikle NFT olmadığını” söyledi.

Şimdilik, dijital koleksiyon parçaları yalnızca eğlenceli küçük bir yan etkinlik gibi ve Sony’nin “kazanılacak yeni bir koleksiyon, uğraşılması gereken çok nadir bir koleksiyon veya sadece eğlence için toplanacak şaşırtıcı bir şey” vaat ettiği kesin.

Ayrıca şirketin açıklamalarına göre bütün bunlar sadece başlangıç. PlayStation Stars’ın zamanla gelişip genişletileceği de duyuruldu. Bu yıl bölgesel olarak farklı aşamalarda kullanıma sunulacak, bu nedenle daha fazla ayrıntı için bizi takip etmeye devam edin!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.