Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PlayStation, Espor Platformu Repeat’i Satın Aldı

PlayStation, eSpor platformu Repeat'i satın aldığını duyurdu.

Sony, eSpor platformu Repeat.gg‘nin PlayStation ailesine katılacağı açıklandı. E-spor dünyası, çılgın işbirlikleri oluşturmak için devasa markalarla ortaklık kuran seri ligleri ve rekabetçi oyun organizasyonlarının ortaya çıkmasıyla yıllar içinde önemli bir oranda büyüdü.

Repeat.gg, Fortnite, League of Legends ve Call of Duty: Warzone gibi oyunlarda çok sayıda turnuvaya ev sahipliği yapan bir platform. Çok sayıda ücretsiz veya ücretli giriş turnuvasının yanı sıra, söz konusu turnuvalarda oyuncu istatistiklerini daha kolay takip etme yöntemi için platformun otomatik suç takip sistemi de mevcut. Sony, benzer oyunlarda haftalık turnuvalara ev sahipliği yaparak PlayStation platformundaki rekabetçi oyun ortamını büyütmeye çalışacak.

Repeat Artık PlayStation Bünyesinde

Repeat

Resmi duyuruya göre Repeat, bu ortaklığın takım için ne kadar önemli olduğundan bahsetti. Bu satın alma ile her iki taraf da “Herkes için eSpor” sağlama hedefine odaklanmaya devam edebilecek. PlayStation ailesine katılmak, Repeat’in daha önce Sony’nin yardımı olmadan yapılamayan, ev sahipliği yapan turnuvaların ölçeğini artırmasını sağlayacak ve gelecekte bol miktarda destek alacak birçok yeni oyuna sahip olacak.

Duyuruda ilginç bir nota da yer verilmişti ve bunun “bir süredir” üzerinde çalışıldığı belirtilmişti. Ne kadar zaman geçtiği doğrudan belirtilmese de bu, Sony’nin büyüyen eSpor sahnesine bakma eğilimini takip ediyor. Geçen yılın başlarında Sony, tanınmış dövüş oyunu turnuvası EVO’yu satın aldığını duyurdu. Bakalım PlayStation rekabetçi oyunların ana odak noktası mı olacak?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.