Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PlayStation’ın Bungie Satın Alma İşlemi Tamamlandı

Sony'nin 3.6 milyar dolarlık eski Microsoft Studios geliştiricisi Bungie'yi satın alması, altı aylık bir bekleyişin ardından resmen tamamlandı.

Tanınmış oyun şirketi Bungie, Sony’nin milyarlarca dolarlık satın alımı sayesinde artık resmi olarak PlayStation ailesinin bir parçası. Ünlü oyun gelişricisi, PlayStation çatısı altında olacak olsa da şirketin oyunları, uzmanlığını gelecekteki PlayStation projelerine uygularken birden fazla platforma yayılmaya devam edecek.

Bungie 1991’den beri oyun yapıyor ve başlangıçta Marathon birinci şahıs nişancı üçlemesi ve hit Myth serisi gerçek zamanlı taktik oyunlarıyla tanınırlık kazandı. Microsoft, 2000 yılında bu şirketi satın aldı ve Xbox lansman oyunu Halo: Combat Evolved‘i bu stüdyoya emanet etti ve gelişen konsolun sektördeki konumunu sağlamlaştırdı. Sony tarafından yakın zamanda satın alınan bu şirket, çok platformlu oyunlar yaratması için bir fırsat.

Bungie Bağımsızlığını Korumaya Kararlı

Bungie
Büyük satın alma nihayet tamamlandı.

Sony Interactive Entertainment, Ocak 2022’de stüdyoyu satın almak için 3.6 milyar dolarlık teklifini açıklayarak PlayStation ve Bungie’nin projelerinin geleceği hakkında birçok soruyu gündeme getirdi. Stüdyo, satın almanın şirketin PlayStation’a özel bir stüdyo olmasına yol açmayacağını defalarca vurguladı ve anlaşmayla ilgili bir SSS bile yayınladı.

Bungie artık Sony’nin bir yan kuruluşu olmasına rağmen bağımsız kalmaya kararlı görünüyor ve bunu PlayStation hayranlarının çoğuna ulaşmak için bir fırsat olarak kullanmayı planlıyor. Şirketin gelecekteki oyunları büyük olasılıkla Xbox oyuncuları için erişilebilir olmaya devam edecek, bu nedenle uzun süredir stüdyonun hayranlarının endişelenecek fazla bir şeyi yok.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.