Paradox CEO’su Şirkete Yönelik Son İddialara Yanıt Verdi

Paradox CEO'su, çalışanlarına yönelik uygunsuz muameleye ilişkin bir açıklama yayınlayarak, bizzat kendisinin de dahil olduğu bir davayla ilgili açıklama yaptı.

Paradox CEO’su Fredrik Wester, şirketteki çalışanlarına kötü muamele suçlamaları hakkında konuştu. Beklenmedik bir şekilde, Twitter‘da, kendisine ve 2018’den bir olaya hitap ettiği bir açıklama yayınladı. Aynı yıl, Ebba Ljungerud’un lehinde başkanlık koltuğundan istifa etti ve yönetimi ona bıraktı.

Paradox CEO

Paradox CEO’su Açıklama Metni

“Son zamanlarda basına sızdırılan anketin ardından 2018’de yaşanan belirli bir olaya atıfta bulunarak bu ortamdaki rolüm hakkında söylentiler ve tartışmalar oldu. Şeffaflık ve açıklık adına buna ışık tutmak istiyorum. Hesap verebilirlik yukarıdan başlar 2018’in başında şirket çapında bir konferans düzenledik ve bu toplantı sırasında bir Paradox çalışanı şahsen benden uygunsuz davranışlara maruz kaldı. Bu, İK tarafından gözden geçirilen bir süreçti.”

”Herkesin, özellikle benim gibi güçlü bir konumda olan birinin yanında, rahat ve güvende olmaya hakkı olmalı, o zaman söylediğim bir şey ve şimdi tekrar söylüyorum. Etrafımda kimseyi rahatsız etmek gibi bir niyetim asla olmadı ama yine de olan buydu, çok pişmanım. Bu bölümden sonra, davranışımın etkisini daha iyi anlamak ve kendimi geliştirmek için koçum ve akıl hocamla birlikte çalışıyorum. İnsanların önerebileceğinin aksine, bunun 2018’de Paradox CEO’su olarak istifa etmemle hiçbir ilgisi yoktu, bu gerçekleştiği sırada 6 aydan fazla bir süredir planlanmıştı.”

”Bunun, bu sorunları dahili olarak ele alma konusunda amacımı daha az güvenilir kıldığını ve bu nedenle doğrudan onunla ilgilenmeyeceğini anlıyorum, Paradox’taki İK tarafından dış yardımla, ancak tabii ki gerekirse tam desteğimle yapılacak. Yine yakınımdaki bir insanı rahatsız etmekten ve bunun verdiği zarardan dolayı içtenlikle pişmanım. Sadece kendimi geliştirmek için değil, aynı zamanda hem Paradox hem de bir bütün olarak endüstri çevresinde çalışma ortamını iyileştirmek için çalışmaya devam edeceğim.”

Çalışanların Yüzde 44’ü Rahatsız

Bunu bir bağlama oturtmak için, yakın zamanda İsveç sendikaları Paradox’ta çalışma ortamının değerlendirilmesi üzerine bir anket gerçekleştirdi. Sonuçlar şirketi ve yönetimini çok kötü bir şekilde aydınlattı. Çalışanların yüzde 44’ü kötü muameleye maruz kaldıklarını söyledi ve bunların yüzde 69’u kadındı. Burada dava hakkında daha fazlasını yazdık. Anketten hiçbir detayın veya sorunun açıklanmadığını da belirtelim.

Paradox’un iletişim yöneticisi Loic Fontaine sorunu ele aldı:

“Paradox şu anda kapsamlı bir denetim ve kapsamlı bir çalışan anketi yürütmek için harici, tarafsız bir firma bulma sürecinde.”

Bakalım bu dava nasıl sonuçlanacak. Siz Paradox CEO’sunun açıklamasını yeterli buldunuz mu? Konu hakkında düşünceleriniz neler? Fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol