Paradox Interactive CEO’su Değişti

Ebba Ljungerud artık Paradox Interactive'in CEO'su değil. Yerine, geçmişte bu rolü üstlenmiş olan Fredrik Wester getirildi.

Paradox Interactive, CEO pozisyonunda değişikliğe gitti. Görevde üç yılı aşkın süredir görev yapan Ebba Ljungerud emekli oldu. Bunun nedeni, yayıncının geliştirme stratejisiyle ilgili farklı vizyonlar olarak açıklandı.

Fredrik Wester yeni CEO oldu. Paradox Interactive‘in kuruluşundan, yerine Ebba Ljungerud’un geçtiği 2018 yılına kadar bu rolü daha önce üstlenmiş olması ilginç. Böylece üç yıl sonra şirketin kontrolü eski patronu tarafından devralındı.

İlginç bir şekilde Fredrik Wester’ın CEO koltuğuna dönüşü, yeni biri bulunana kadar geçici bir çözüm değil. Kıdemli oyuncu kalıcı olarak geri döndü ve uzun vadede bu pozisyonda kalacak.

Paradox Interactive

Eski Paradox Interactive CEO’su Neler Yapmıştı?

Ebba Ljungerud‘un CEO olarak geçirdiği üç yıl, Paradox için yoğun bir dönem oldu. Saltanatı sırasında, şirketin oyunları şimdiye kadarki en yüksek etkinlik rakamlarına ulaştı ve Crusader Kings III, büyük bir ticari başarı elde etti. Yayıncı, mobil ve konsol pazarlarında da giderek daha aktif hale geldi. Bununla birlikte, muhteşem başarısızlıkların da sıkıntısı yoktu. Europa Universalis 4 için son ek paket, yani Leviathan o kadar kötüydü ki Steam tarihinin en kötü puanlı oyunu haline gelmesi uzun sürmedi.

Imperator: Rome da büyük bir hayal kırıklığı oldu. Paradox Interactive portföyündeki bir sonraki büyük strateji markası olması gerekiyordu, ancak beklentileri karşılayamadı ve gelişimi birkaç ay önce askıya alındı.

Bunların yanında en acı verici başarısızlık Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 idi. Oyunun 2020’nin başlarında çıkması gerekiyordu ancak sonra birbiri ardına erteleme yaşadı. Geçen yıl markanın hayranları, yaratıcı yönetmen Ka’ai Cluney ve baş yazar Brian Mitsoda’nın işten çıkarılmasıyla şok oldu, ikincisi ilk bölümün babalarından biriydi.

Oyun ile ilgili en tartışmalı hamle, Hardsuit Labs stüdyosunun tamamı bu yılın mart ayında projeden çekildiği için devam oyununu kurtarmadı. Resmi olarak bu, Bloodlines 2‘nin sonu değil ama artık herkes bu oyuna inancını kaybetti. İleride bu oyun altında bir oyun çıkarsa büyük ihtimalle tamamen yeni bir yapım olacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol