Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Oppo, ColorOS 13’ü Resmi Olarak Dağıtmaya Başladı

Oppo'nun bir diğer güncellemesi, bugün yayınlandı. ColorOS 13, Anroid'den farklı olarak birçok özel seçenek içeriyor.

Oppo, ColorOS 13 güncellemesini bugün piyasaya sürüyor ve cihazları için yolda olan özellikleri ayrıntılı olarak açıkladı. Oppo – Vivo, OnePlus ve diğer Çin markaları gibi olan teknoloji devi BBK Electronics, güncellemenin bu ay ilk olarak Find X5 ve Find X5 Pro‘ya geleceğini söyledi. Dikkat çekmeye değer özelliklerden biri, WhatsApp ve Messenger sohbetlerinde ekran görüntüleri için kullanılabilecek düzgün bir pikselleştirme seçeneği.

Düzenleme penceresinde, kişinin adını ve profil resmini otomatik olarak bulanıklaştırmak için dokunulabilen yeni bir “Pikselleştir” seçeneği görünecek. Ayrıca bu özelliği, mesajların içeriğini manuel olarak bulanıklaştırmak için de kullanabileceksiniz. ColorOS 13, gelişmiş gizlilik ayarları ve Google Mesajlarını eşleştirilmiş bir Chromebook’ta yansıtma yeteneği gibi standartları da içeriyor. Ayrıca Oppo alt markası OnePlus’ın yakın zamanda duyurduğu ve ColorOS ile aynı temel kod tabanında çalışan OxygenOS 13 güncellemesiyle bazı bariz benzerlikler var.

Oppo, Android’de Olmayan Özellikler Getirecek

Oppo

Güncellemenin bir diğer yeniliği ise yerleşik oynatma kontrollerine sahip ve her zaman açık olan ekran tasarımlarını, boyutlandırılabilir klasör detaylarını ve ince ayarları içermesi. Oppo, bağlı PC’de bir telefondan üç adede kadar pencerenin görüntülenmesine izin verecek yeni bir ekran yansıtma özelliğini duyurdu. Bu, bir telefon ekranının doğrudan ekrana yansıyacak olması demek. Zoom, Microsoft Teams veya Google Meet üzerinden yapılan aramaların güvenilirliğini artırmak için “Meeting Assistant” olarak adlandırılan başka bir yenilik de mevcut.

ColorOS 13 için iddia edilen yükseltmeler arasında, Oppo’nun pil ömrünü artıracağını ve arka planda daha fazla uygulamanın açık tutulmasına izin vereceğini söylediği Dinamik Bilgi İşlem Motoru‘nun ilk sürümü de yer alıyor. ColorOS 13’ün piyasaya sürülmesi, Pixel cihazlar için Android 13’ün resmi olarak yayınlanmasından sadece birkaç gün sonra gerçekleşti. Ayrıca şirket, Google’ın işletim sisteminin en son sürümünü piyasaya sürmeye başlayan ilk üçüncü taraf Android üreticilerinden biri oldu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.