Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Oppo, ColorOS 13 İçin Tarih Verdi

Şirket, ColorOS 13 güncelleme takvimini yayınladı ve Android 13'ün temel özelliklerinin çoğunu getirecek.

Oppo’nun bir sonraki büyük işletim sistemi güncellemesi ColorOS 13, Android 13’ü temel alacak ve şirket, 18 Ağustos’ta Google’ın temel yazılımından nasıl farklı olduğunu öğreneceğimizi onayladı. Şirketten yeni bir tanıtım yazısı, yazılımının yeni sürümü için TSİ 14.00’da başlayacak küresel bir lansman etkinliğine ev sahipliği yapacağını doğruladı.

Şirket, yükseltilmiş yazılımı için henüz herhangi bir belirli özelliği doğrulamadı ancak Android 13’ü değerli kılan şeylerin çoğunun Oppo telefonlarında yer alacağını belirtti. Oppo, bir basın açıklamasında, “ColorOS 13, Android 13’ün temel güvenlik ve gizlilik özellikleriyle bütünleşecek ve Google’ın Material You özelliğine benzer özelleştirme özellikleri sağlayacak.” ifadelerini kullandı.

Oppo ColorOS 13 Ne Zaman Çıkacak?

ColorOS 13

Oppo, yazılımı önce hangi telefonların alacağını doğrulamadı. ColorOS 13 için mevcut bir beta, yazılımın ön izleme yapısına yükseltilebilen Oppo Find N, Find X5 ve Find X5 Pro için yayınlanmıştı. Durum böyle olunca, son yazılımı çalıştıracak ilk cihazlar için bu üç cihazın bir arada olmasını beklerdik. Bununla birlikte, çoğu sızıntı kaynağı güncellemeyi ilk önce Oppo Reno 8 serisinin alacağını belirtti.

Oppo, ColorOS 13 yazılımının son sürümünün ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda henüz bir zaman çizelgesi paylaşmadı, bu nedenle 18 Ağustos etkinliğinde bunu duymayı umuyoruz. Yeni işletim sistemini cihazınıza almak için çaresizseniz, bir beta programına kaydolabilirsiniz ancak programın sınırlı kişiye açılacağını belirtelim.

Bir seferde yalnızca 1.000 kullanıcının girmesine izin verilecek ve yalnızca Endonezya, Tayland, Vietnam, Malezya, BAE, Fransa ve Avustralya’da kullanabilecek. Ayrıca aşağıdaki makaleye de göz atmanızı tavsiye ediyoruz:

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.