Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Oculus Oyunları Son Bir Haftada Satış Rekorları Kırdı

Bu yılki Noel dönemi, VR oyunları için çok başarılı geçti. Kategorideki büyümenin, esas olarak Oculus platformundan kaynaklandığı ortaya çıktı.

Bu yılki Noel dönemi, VR oyunları için son derece iyi olduğunu kanıtladı. Özellikle Oculus oyunları rekorlar kırdı. Pazar lideri Meta, donanım satışlarını paylaşmadı ancak Oculus, App Store’da TikTok’u bile geride bırakan en popüler ücretsiz uygulama oldu. Bunun nedeni büyük olasılıkla birçok kişinin bu gözlükleri hediye olarak alması ve bunları kurmak için gereken uygulamayı indirmesi oldu.

Ayrıca, birçok geliştirici son birkaç gün içinde mükemmel sonuçlar hakkında övündü. RecRoom geliştiricileri, Noel’den bu yana 60 saat içinde bir milyon VR kullanıcı girişi kaydetti. Bu yılın başlarında böyle bir sayıya ulaşmaları bir ay sürdü. Amerika’da bir hafta süren ve herkesin birbirine hediyeler aldığı Noel döneminde VR cihazları fazlasıyla popüler oldu.

Oculus Oyunları On Binlerce Oyuncu Topladı

Oculus Oyunları

Noel döneminde ünlü Oculus oyunlarından bir tanesi olan Golf Plus o kadar çok kullanıcı kazandı ki geliştiriciler ek sunucular açmak zorunda kaldı. Oyun, 24 Aralık’ı en en iyi satış günü olarak açıkladı ancak bu rekor 25 Aralık’ta tekrar kırıldı. Noel dönemi oyunlar için gerçekten efsane oldu. Eleven Table Tennis‘in geliştiricileri de aktivitede büyük bir artış kaydetti. Noel’den birkaç gün önce oyun aynı anda 800 oyuncu seviyesinde aktivite rekorları kırmıştı ancak 25 Aralık’ın en sıcak anında 1800’ün üzerinde kişiydi.

Gorilla Tag‘in yaratıcıları, tatil hafta sonu boyunca oyunlarının 344 bin kişi tarafından oynandığını ve aktivite rekorunun aynı anda 26 binden fazla oyuncuya ulaştığını söyledi. Her şey VR’ın gayet iyi gittiğini gösteriyor ancak bu sadece Oculus oyunları için geçerli. Yukarıda bahsedilen oyunların birçoğu PC ve PlayStation VR’da da mevcut ancak kategorideki büyüme neredeyse yalnızca Meta’nın cihazı tarafından sağlandı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.