Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Nintendo Switch 114 Milyon Satışı Geride Bıraktı!

Nintendo Switch, 30 Eylül'de sona eren mali dönemde 3,25 milyon adet sattı ve yıllık satışlar yıllık yüzde 19,2 düştü.

Nintendo Switch‘in güncel satış rakamları belli oldu. Nintendo, 30 Eylül 2022’de sona eren üç aylık dönem için kazanç raporunu yayınladı ve rapor, her zaman olduğu gibi, güncellenmiş yazılım ve donanım satış rakamlarını içeriyordu. Switch, bir önceki çeyreğin sonunda 111.08 milyon adet üzerine 3 milyon daha ekleyerek dünya çapında 114.33 milyon adet sattı.

Çeyrek boyunca, Nintendo Switch 3.25 milyon adet satış yapmayı başardı. Mali yılın ilk yarısındaki (Mart-Eylül) toplam satışları, geçen yıla göre yıllık yüzde 19,2 düşüşle 6,68 milyon adede ulaştı. Nintendo, bunu donanım tedariki ve satışları üzerinde kısıtlamalar getirmeye devam eden devam eden küresel yarı iletken sıkıntısına bağladı.

Nintendo Switch’in Oyun Satışları Arttı

Nintendo Switch

Küresel yarı iletken sıkıntılarının altını çizen şirket, devam eden mali yıl için toplam donanım satış tahminini revize ederek 21 milyon birimden 19 milyon adede indirdi. Yazılım cephesinde, Switch üç aylık dönem boyunca 64 milyonun üzerinde yazılım birimi satışı gördü.

Mali yılın ilk yarısında Nintendo Switch için toplam yazılım satışları (oyunlar dahil) 95.41 milyon adet olarak gerçekleşti ve bu da yıllık yüzde 1.6’lık bir artışı temsil ediyor. Nintendo’nun mevcut mali yıl için toplam yazılım satışı projeleri 210 milyon adette değişmeden kaldı.

Satış rakamları haricinde heyecan verici bir haber olarak Switch için Call of Duty yolu açıldı. Microsoft CEO’su, Activision Blizzard satın alımı başarıyla tamamlandığı taktirde oyunun birçok platformda oynanması gerektiğini vurgulayarak Nintendo Switch’te görmek istediğini açıkladı. Yani COD serisini, Minecraft gibi çok yönlü yapma planları mevcut.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.