Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Call of Duty İçin Nintendo Switch Yolu Açıldı!

Microsoft Activision Blizzard anlaşması onaylanırsa, Call of Duty'yi Nintendo Switch'te görebiliriz.

Microsoft Game CEO’su Phil Spencer, Call of Duty’nin birçok farklı platformda kullanılabilir olmasını istiyor. Ayrıca CEO, ünlü FPS serisini Nintendo Switch’e getirme fikri üzerinde çalışıyor. Spencer, WSJ Tech Live 2022’de konuşurken Microsoft’un Activision Blizzard‘ı satın almasına değindi. Anlaşma onay alırsa Microsoft, Call of Duty serisinin tek sahibi olacak. Böylelikle oyun, yalnızca Xbox’a özel olacak.

Ancak Spencer, Call of Duty’nin PlayStation’da kalacağına dair güvence verdi. Hatta oyunu, mobil olmak üzere diğer platformlara getirmeyi umduğunu söyledi. CEO, oyunun birçok platformda oynanması gerektiğini vurgulayarak Nintendo Switch’te görmek istediğini açıkladı. Yani COD serisini, Minecraft gibi çok yönlü yapma planları mevcut. Minecraft, Microsoft’a ait bir marka olmasına rağmen aklınıza gelebilecek hemen hemen her platformda yer alıyor.

Call of Duty, Anlaşmanın En Büyük Engeli

Call of Duty

Sony çalışanı Jim Ryan kısa süre önce Xbox’ın, Call of Duty‘yi PlayStation’da üç yıl tutma teklifini oldukça set bir dille eleştirdi. Görünüşe göre bu söze inanmayan şirket, Actvision ve Microsoft anlaşmasını birçok düzeyde yetersiz olarak nitelendirdi. Spencer defalarca COD’un Game Pass’e geleceğini ve aynı gün PlayStation’da çıkacağını söyledi.

Açıklamalar ışığında, Microsoft’un bu sözü tutmayacağını söylemek zor. Birçok oyuncu ve konsol hayranları göz önünde bulunduğunda, bu açıklamaların tersini görmek oldukça güven kırıcı olur. Anlaşmadan söz etmişken, satın alımın gerçekleşip gerçekleşmeyeceği henüz net değil. Sony, itirazlarından kolay kolay vazgeçmeyecek gibi duruyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.