Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Nintendo, Gamescom 2024 Fuarına Katılmayacağını Açıkladı!

Fiziksel olarak her yıl düzenlenen Gamescom 2024 fuarına Switch geliştiricisi Nintendo'nun katılmayacağı belirtildi.

Her yıl düzenlenen Gamescom fuarını hemen hemen hepiniz bilirsiniz. Oyun dünyasında önemli bir yere sahip olan bu etkinlik fiziksel olarak gerçekleşiyor ve firmalar yeni projelerini burada bizzat yakından duyurabiliyor. Hatta oyun demoları oldukça ön plana çıkabiliyor. Ancak geldiğimiz noktada bu tarz fiziksel fuarların gitgide önem kaybettiğini ve daha çok dijitale taşındığını görebiliyoruz.

Şimdi ise Switch el konsoluyla ve birinci taraf konsol oyunları ile beraber ön plana çıkan Nintendo, Gamescom 2024 fuarına katılmayacağını açıklıyor. Alman yayın organı Games Wirtschaft‘a yapılan açıklamada şirketin bir sözcüsü, bu yazki etkinlikte katılımcı olmayacaklarını aktarıyor. Haber kaynağı VGC durumu onaylamak ve doğrulamak için geliştirici ile iletişime geçiyor ve şu anda resmi bir şekilde doğrulanmış olduğunu aktarıyoruz.

Gamescom 2024 Katılımcı Listesi Henüz Açıklanmadı

Gamescom 2024 organizatörleri, 21-25 Ağustos tarihleri arasında Almanya’nın Köln kentinde gerçekleşmesi planlanan fuarın katılımcı listesini henüz açıklamadı. Dolayısıyla şu anda hangi oyun şirketinin fuara katılacağını bilmiyoruz. Bildiğiniz üzere Nintendo geçen yılki Gamescom’a katılımcı olarak katılmıştı. Burada arka planda Switch’in yeni nesil konsolunun demo sürümleri sunuldu ve teknoloji demoları bir hayli ön plana çıktı.

nintendo at gamescom

Bunun dışında Şubat ayı içerisinde Switch 2 konsolunun 2025 yılının başlarına ertelendiği ortaya çıktı. Normal şartlarda Switch 2, 2024 yılı içerisinde çıkışını gerçekleştirecekti. Ancak şu anda bir gecikme yaşadığını aktarıyoruz. Son olarak Mart 2023 tarihinde 3DS ve Wii U cihazlarının eShop hizmetleri kapatıldı. Bununla birlikte artık çevrimiçi oyunların erişimi kapatıldı ve oyunları artık çevrimdışı olarak oynayabiliyorsunuz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.