Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Nintendo, Wii U ve 3DS Sunucularını Kapatıyor: İşte Tarih

Nintendo tarafından kullanıcılara sunulan ve uzun süredir hizmet veren çevrimiçi sunucular dönem dönem kapatılmaya devam ediyor. Şimdi ise Ekim ayında duyurulan ve artık vaktinin geldiği aktarılan Wii U ve 3DS çevrimiçi sunucuları ne yazık ki hizmetine son vermeye hazırlanıyor. Açıklanan detaylara göre 8 Nisan 2024 Pazartesi itibarıyla Nintendo, bu iki hizmetin çevrimiçi desteğine son vermeyi bekliyor.

Hem Wii U hem de 3DS konsolları, arkadaşlarınızla veya diğer kişilerle beraber oynayabileceğiniz çevrimiçi oyunları bünyesinde barındırıyor. Ancak geldiğimiz noktada çevrimiçi hizmetlerin sona ermesinden dolayı elbette ilerleyen süreçte bu deneyimden mahrum kalmak durumunda kalıyorsunuz. Her iki konsolda da çevrimiçi oyunlar oynayabilir, arkadaşlarınızı yanınıza davet edebilir, deneyiminizi diğerleriyle paylaşabilir ve daha fazlasını gerçekleştirebilirsiniz.

Nintendo Birçok Desteği Sonlandırıyor

Hizmetler çevrimdışı kaldığında oyuncular artık hiçbir şekilde çevrimiçi çok oyunculu yapımlara geçiş yapamayacak ve skor tabloları içerisinde isimlerini ne yazık ki takip edemeyecek. Çevrimdışı modda oynamak dışında sunucuların kapatılmasına rağmen oyuncular ihtiyaç duydukları güncelleme verilerini indirebilecek veya daha önceden satın almış oldukları ek paketleri tekrar cihazlarına aktarabilecek. Dolayısıyla bu konuda herhangi bir eksiklik bulunmuyor.

nintendo teases future communica

Diğer taraftan, StreetPass kullananlar yukarıda bahsettiğimiz özelliklerden faydalanmaya devam edecek ancak SpotPass artık oyunculara ne yazık ki sunulmayacak. Hizmetlerin sona ermesinin elbette neleri değiştireceğini ve aynı zamanda neleri kapsayacağını merak ediyorsanız Nitendo tarafından sunulan web sitesi içerisinde SSS kısmında tüm soruların yanıtını bulabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.