Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Nintendo, 2022 Yılında Yayınlayacağı Oyunları Duyurdu

Nintendo, mali yılın ikinci çeyreğini özetleyen bir rapor yayınladı. Gelire ek olarak, yaklaşan oyun sürümleri de dahil olmak üzere birçok ilginç bilgi de ortaya çıktı.

Nintendo’nun son mali raporu, Japon şirketinin Switch konsolunun toplamda yaklaşık 93 milyon kopya sattığını gösteren finansal bir özet değil, aynı zamanda söz konusu platformun sadece çocukları hedeflenmediğinin de bir kanıtı oldu Ek olarak şirket, 2022 oyun yayın takvimini paylaştı.

Nintendo Switch Çocuk Konsolu Değil

Raporda en ilginç olanı geçtiğimiz yıl konsolu aktif olarak kullanan Switch sahiplerinin yaş aralığına ilişkin veriler oldu. Görünüşe göre, en büyük kısmı 20 ila 30 yaş aralığındaki oyuncular, bundan sonra sayı azalmaya başlıyor. Aynı şey genç Nintendo topluluğu için de geçerli; Sanıldığı gibi gençler büyük bir kullanıcı grubu değil, bu nedenle Switch çocuk konsolu algısı yıkılmış oldu.

Nintendo

Finansal konulara geçilirken, Nintendo konsollarının satışları geçen yılın ilk yarısına göre yüzde 9 azaldı. Şirkete göre bu sonuç, 2020’nin mart ayında gerçekleşen ve satılan cihaz miktarını önemli ölçüde etkileyen Animal Crossing: New Horizons’un piyasaya sürülmesinden kaynaklanıyor. Bir sonraki rapor daha da ilginç olarak Switch OLED‘in piyasaya sürülmesiyle ilgili.

Nintendo

Buna karşılık The Legend of Zelda: Breath of the Wild gibi çıkışının üzerinden çok fazla süre geçen oyunların bile hala fazlasıyla popüler olduğu da ortaya çıktı. Nintendo, gelecek oyunların takvimini de paylaştı. Bu yıl içinde dört yeni oyun çıkacak: Shin Megami Tensei V, Pokémon Brilliant Diamond ve Shining Pearl ve Big Brain Academy: Brain vs. Brain‘i göreceğiz.

2022’de Çıkacak Nintendo Switch Oyunları

 • Pokémon Legends: Arceus – Ocak 28, 2022
 • TRIANGLE STRATEGY – Mart 4, 2022
 • Kirby and the Forgotten Land – Nisan 2022
 • Advance Wars 1 2: Re-Boot Camp – Nisan 8, 2022
 • Splatoon 3 – 2022
 • The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 – 2022
 • Mario Rabbids Sparks of Hope – 2022
 • Bayonetta 3 – 2022

Daha önce açıklanan yönlerin yanı sıra Nintendo’nun daha fazla geliştirme planlarını da içeren raporun tamamını okumak isterseniz, buradan okuyabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.