Nintendo, Switch OLED’de Ekranı Değiştirmekle Kalmamış!

iFixit, Nintendo Switch OLED konsolunu parçalara ayırdı. İçinde daha küçük bir soğutma sistemi ve daha iyi hoparlörler bulunduğunu gördük.

Geçen hafta Nintendo, Switch OLED’i piyasaya sürdü. iFixit çalışanları cihazı söktü ve içinde birkaç sürpriz buldu. Konsolun bu modelinde gizlenen tek yeniliğin ekran değişikliği olmadığı ortaya çıktı.

Switch OLED

Nintendo Switch OLED’de Neler Değişti?

Joy-Cons tuşlarını, konsolun kenarlarına takma mekanizması da iyileştirildi, bu sayede bağlantı artık daha sağlam. Ne yazık ki, kendi kendine sürüklenen düğmelerle ilgili sorun henüz tamamen ortadan kaldırılmış değil.

Buna ek olarak, soğutma sistemi büyük ölçüde yeniden tasarlandı ve gözle görülebilir bir şekilde küçültüldü. Hem fan hem de ısı emiciler küçüldü ancak paniğe gerek yok. Şimdiye kadar inceleme notlarından veya kullanıcılardan aşırı ısınma sorunu yaşandığına dair bir bilgi görmedik.

PlayStation 5’in yenilenen versiyonunda da durum aynıydı. Yeni çözümün yerini koruduğu ortaya çıktı. Burada muhtemelen Nintendo’nun, ilk modelde gerçekten ihtiyaç duyulandan daha güçlü bir soğutma sistemi monte ettiği ve konsol için olumsuz sonuçlar olmadan ısınmayı azaltabileceği bir durumla karşı karşıyayız.

iFixit editörlerine göre Nintendo Switch OLED, cihazın onarımı özellikle zor olmayacak şekilde tasarlandı. Her şeyden önce, yeni ekranı çıkarmak eskisine göre çok daha kolay. Yeni ekran, eski modellerdeki LCD versiyonundan daha hassas ancak böyle bir işlem sırasında hasar görme riskinin, OLED teknolojisini kullanan akıllı telefonlarda olduğundan önemli ölçüde daha az olduğu öğrendik.

Ne yazık ki, kart okuyucu ve kulaklık girişi konumu, cihazın onarımını biraz daha zorlaştıracak ancak haberimizi olumlu bitirelim ve Switch OLED’in daha iyi hoparlörlere sahip olduğunu da ekleyelim.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol