New World

MMORPG
Takip Et
8.7

Kullanıcı

New World Sunucuları Yoğun İlgiyi Kaldıramadı

Uzun ve heyecanlı bir bekleyişin ardından dün itibarıyla resmi çıkışını gerçekleştiren New World, aşırı yüklenmeden dolayı sunucu problemleri yaşadı.

Amazon’un yeni devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu New World, büyülü dünyasının kapılarını nihayet açtı. Lansman gününde 700 binden fazla eşzamanlı oyuncuya ev sahipliği yapan MMO, yoğun ilgiden dolayı sunucu kapasitesini aştı. Hal böyle olunca oyuncular, Aeternum adasına girmek için uzun süreler beklemek zorunda kaldı.

New World bireysel sunucu kapasitesi, şu anda 2.000 oyuncu ile sınırlandırılmış durumda. 233 global sunucu ile çarpıldığında, aynı anda 466 bin kullanıcının Amazon’un MMO’sunu oynayabileceği anlamına geliyor. İlk gününde mümkün olan kapasitenin çok üzerinde bir oyuncuyu barındıran New World, bitmek bilmeyen bekleme kuyruklarının oluşmasına neden oldu.

Amazon’un MMO’su Sorunlarla Çıktı

new world sunucuları

Bir Reddit kullanıcısı, kapasite sorunlarından etkilenen bir Avrupa sunucusuna atıfta bulunarak, “16 yaşındayım, ancak bir gün sunucudaki sıramı çocuklarıma devredeceğim. Umarım Hallheim’da oynayabilirler” ifadelerini kullandı. New World sunucularındaki bekleme sürelerini bölge bazlı analiz eden bir izleme sitesi ise bazı yerlerdeki sürelerin 212 saate kadar çıktığını belirtiyor.

Elbette bu rakamlar gerçeklikten uzak, ancak yine de oyun için büyük bir probleme işaret ediyor. Çevrimiçi oyunların hala bu sorunlarla uğraşmaya devam etmesi gerçekten şaşırtıcı. Konuya dair bir geliştirici güncellemesi paylaşan Amazon, “Bazı oyuncuların uzun kuyruk süreleri yaşadığının farkındayız ve bu sorunları çözmeye yardımcı olmak için birkaç şey üzerinde çok çalışıyoruz. Ek sunucular kurmaya devam ediyoruz ve bu değişiklikleri uygun şekilde test ettikten sonra mevcut sunucularımızın kapasitesini artıracağız” dedi.

New World, İlk Gününde 700 Bin Oyuncuyu Gördü

Amazon ayrıca, diğer çevrimiçi oyunların genellikle küçük bir ücret talep ettiği bir hizmet olan sunucu değişikliğinin, önümüzdeki iki hafta içinde yapılabileceğinin sözünü verdi. New World’ü Steam üzerinden 109,00 TL karşılığında satın alabilirsiniz. New World sistem gereksinimleri ve diğer bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol