New World

MMORPG
Takip Et
8.7

Kullanıcı

New World, Resmen Piyasaya Çıktı! New World Sistem Gereksinimleri Neler?

Amazon Game Studios'un merakla beklenen MMORPG'si New World, resmi çıkışını gerçekleştirdi. Oldukça uzun bir geliştirme süreci geçiren yapım, oyuncuları büyülü bir dünyaya davet ediyor. İşte New World hakkında bilmeniz gerekenler.

Heyecanla beklenen New World çıkış tarihi nihayet geldi. Amazon Game Studios tarafından geliştirilen ve yayınlanan açık dünya MMORPG oyunu, bugün itibarıyla erişime açıldı. New World Steam üzerinde iki farklı sürüme sahip. Standart versiyon 109,00 TL, Deluxe sürüm ise 139,00 TL‘den satılıyor.

Daha önce defalarca kez ertelenen açık dünya oyunu bu kez çıkış tarihi ıskalamadı ve resmi çıkışını gerçekleştirdi. SteamDB verilerine göre, bu haberi yazarken oyunda 416 bin 892 kişi bulunuyor. Daha ilk günden yarım milyon eşzamanlı oyuncu sayısına göz kırpan New World, hem Steam hem de Twitch’te müthiş bir ilgi görüyor. Peki, New World nasıl bir oyun? Bilgisayarınız New World sistem gereksinimleri için yeterli mi?

New World Nasıl Bir Oyun?

New World nasıl bir oyun

Amazon Game Studios imzalı yapım, 17’inci yüzyılda Aeternum adlı büyülü bir adada geçiyor. Bu gizemli topraklarda bir gemi kazası geçiren oyuncular, adada bulunan nadir bir materyal olan ‘Azoth’u kullanarak giderek güçlenmeye çalışıyorlar. New World’de sınıf sistemi yok. Bunun yerine, belirli silahlarda uzmanlaşmayı seçiyorsunuz.

Seviye atladığınızda nitelik puanlarınızı artırarak ve ticaret becerilerine zaman ayırarak yapınızı özelleştirebilirsiniz. Hedefleme becerinizi geliştirmeniz ve düşman saldırılarını savuşturmanız gerekiyor. Bunun yolu da beceri puanları ve yeteneklerin kilidini açmaktan geçiyor.

Belirli Silahlarda Uzmanlaşabiliyorsunuz

new world sistem gereksinimleri

Dövüş ve keşif yoluyla kazanılan deneyim puanları size güç, el becerisi, zeka, odaklanma ve yapı için harcayabileceğiniz nitelik puanları verecek. Bu özelliklerden birinde (50, 100, 150, 200, 250 ve 300) belirli miktarda puan harcadıktan sonra ek bonusların kilidini açabileceksiniz.

New World’de son derece ayrıntılı bir crafting sistemi de var. Silah ustalığı, zırhlama, kuyumculuk, mühendislik, sırlar ve aşçılık olmak üzere yedi meslek grubu mevcut. madencilik, deri yüzme, ağaç kesme ve hasat; ve arıtma becerileri: eritme, taş kesme, ağaç işleme, deri işleme ve dokuma gibi ek beceriler de bulunuyor.

New World’de Gelişmiş Bir Crafting Sistemi Bulunuyor

new world kaç gb

New World oynamak için bir Amazon aboneliğine ihtiyacınız yok. Oyunu, Amazon veya Steam üzerinden tek seferliğine satın alabilirsiniz. Daha öncede de söylediğimiz gibi standart ve deluxe olmak üzere iki sürüm mevcut. İkisinden birini tercih ederek, New World’ün büyüleyici açık dünyasına giriş yapabilirsiniz.

New World çıkış tarihi olan 28 Eylül’de yani bugün piyasaya sürüldü. Peki, bilgisayarınızın özellikleri New World sistem gereksinimleri için yeterli mi? New World kaç GB? Bu soruların cevapları için sizleri aşağıya alalım.

New World Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
 • İşlemci: Intel Core i5-2400 / dört çekirdekli 3Ghz AMD CPU
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 670 2GB / AMD Radeon R9 280 veya daha iyisi
 • DirectX: Sürüm 12
 • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
 • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
 • İşlemci: Intel Core i7-2600K / AMD Ryzen 5 1400
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 / AMD Radeon R9 390X veya daha iyisi.
 • DirectX: Sürüm 12
 • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
 • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan

New World Kaç GB?

amazon new world

New World sistem gereksinimlerinin ardından şimdi gelelim New World kaç GB sorusunun cevabına. Oyunu bilgisayarınıza indirebilmek için ihtiyacınız olan depolama alanı 50GB. Ek olarak, New World Türkçe dil desteğinin şu anda mevcut olmadığını belirtelim, ancak oyun için gelecekte yerleşik dil desteği veya yama çalışması gelebilir.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol