Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

New World’ün Otomatik Yasaklama Sistemi Hala Kusurlu

Amazon Games'in MMORPG oyunu piyasaya sürülmesinden bu yana bir takım problemlerle mücadele ediyor. Oyunun hayranları, özellikle otomatik yasak bildirim sisteminin kötüye kullanılmasından rahatsız.

New World büyük bir hit olarak başladı ve piyasaya sürüldüğünde çok sayıda oyuncuyu ekranların önünde topladı ancak zamanla işler daha da kötüye gitmeye başladı. Geliştirici ekip, oyunun bu kadar çok sorunla karşı karşıya kalacağını beklemiyorlardı. Oyuncular, tekrarlayan ekonomik krizler, sıkıcı oyunsonu veya Aeternum’u sular altında bırakan bot dalgası gibi şeylerden şikayet etti. Çok sayıda otomatik yasaklama rapor sisteminin kötüye kullanıldığına dair raporlar bardağı taşıran son damla oldu.

Oyuncular, diğer kullanıcıları yasaklamak için otomatik denetlemeyi kullanabileceklerini öğrendiğinde, bu sistemi asil sebeplerden daha az kullanmaya başladı. Zaten ekim ayında, ilk rapor dalgaları ortaya çıktı. Sürecin kendisi, tüm eylemi gerçekleştirmenin ne kadar kolay olduğu nedeniyle özellikle tehlikeli. Başka bir oyuncuyu şikayet etmek için yaklaşık on iki kişilik bir grup toplamak yeterli. Böyle bir durumda otomatik denetleme, kişiyi ihlallerini kontrol etmeden neredeyse kesinlikle kalıcı hale getirecek. Böyle bir sistem, önemli bir bölümü PvP modu olan oyunu tamamen bozdu.

New World Yasaklama Sistemine Dikkat

New World

Otomatik bir denetleme sistemine sahip olmak alışılmadık bir durum değil. Büyük bir oyuncu tabanına sahip her oyun, az ya da çok böyle bir çözüme ihtiyaç duyar. Bunun nedeni, tüm raporların manuel olarak gözden geçirilmesi ve çözülmesinin fiziksel olarak imkansız olması. Bununla birlikte, New World’ün moderasyon algoritması, oyuncuların yanlış raporlanmasına karşı özel korumalarla donatılmalı, buna şüphe yok.

Amazon Games, oyunu düzeltmeye ve oyunculara normal bir deneyim sunmaya çalışıyor ancak geliştiricilerin daha gidecek çok yolu var. Sadece tüm sorunlar ortadan kalkana kadar bekleyebiliriz ancak o zaman Aeternum’daki maceraların tadını tam olarak çıkarabileceğiz. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.