Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

İzlediğinize Pişman Olmayacağınız Netflix Türk Filmleri

İzleyecek film arayanlar, Netflix'te yerli film izlemek isteyenler ve kendine vakit ayırmayı seçenler için upuzun bir liste hazırladık. Listemiz, 4 film türünde de öneriler içeriyor.

Sizler için en iyi Netflix türk filmleri listesi hazırladık!

Türkiye’de en sevilen dizi, film ve belgesel platformu olan Netflix, birkaç yıldır Türk oyuncularla birlikte oldukça güzel projeler gerçekleştirdi. Aksiyondan komediye, komediden drama, dramdan gerilime birçok türde Türk filmi içeren platform; özellikle başarılı Türk oyuncularıyla çalışıyor. Eğer hangi filmleri izlemeliyim, hangisi benim tarzıma daha uygun diyorsanız Netflix Türk filmleri önerileri listemiz tam size göre.

Listede yer alan filmler birbirinden oldukça farklı tür ve senaryolara sahip. Bundan dolayı size en uygun olan filmi kolaylıkla bulabilirsiniz. Ayrıca az da olsa ekleyeceğim objektif yorumlar ve IMDB puanları fikirlerinizi belirlemeniz konusunda size yardımcı olacaktır. Netflix Türk filmlerinden en az birini mutlaka seveceğinize eminim.

Netflix Türk Filmleri Türleri

Netflix Türk Filmleri
 • Dram Filmleri
 • Komedi Filmleri
 • Romantik Filmler
 • Korku ve Gerilim Filmleri

Netflix Türk Dram Filmleri

7. kogus

Netflix Türk filmleri listemizin dram kategorisinde sizler için oldukça duygusal projeleri derledik. Gerek işlediği duygularla gerekse final sahneleriyle izleyicileri gözyaşlarına boğan filmleri, dram severler kesinlikle izlemeli.

 • 1- Kağıttan Hayatlar: Genç bir adam olan Mehmet, kağıt toplayarak geçimini sağlar. Mehmet’in yaşamı, hayatına Ali adında 8 yaşındaki bir çocuğun girmesiyle bambaşka bir hal alır. Ali’yi ailesine kavuşturmaya çalışan Mehmet, bu sırada küçük çocukla arasında farklı bir bağ kurar. Netflix yerli filmleri arasından oldukça sevilen bu film, 6,5 IMDB puanına sahip. Dizinin başrolünde ise Çağatay Ulusoy yer alıyor.
 • 2- 7. Koğuştaki Mucize: 7. Koğuştaki Mucize, 7 yaşındaki kızı ile aynı zeka yaşına sahip bir babanın adalet arayışını konu ediyor. 1983 yılında bir Ege kasabasında küçük bir kız ölür. Ölen küçük kız sıkıyönetim komutanının kızıdır ve onun ölümünün sorumlusu olarak babaannesi ile yaşayan ve 7 yaşında bir kızı olan başrol Memo suçlanır. Netflix Türk dizileri arasından belki de en duygusal içeriğe sahip bu projede, başrolü canlandıran Aras Bulut İynemli’nin performansı takdire şayan. Filmin IMDB puanı ise 8,2.
 • 3- Yolun Açık Olsun: Dalyan’a doğru yola koyulan Yüzbaşı Salih ve Asteğmen Kerim, beklemedikleri gerçeklerle karşılaşır. Salih’in tek isteği Kerim’i büyük sevdası Elif ile bir araya getirmek ve ikiliyi kavuşturmaktır. Fakat yaptıkları yolculuk beklenmedik bir şekilde geçmişle yaşanacak bir hesaplaşmaya döner. Oldukça sevilen bu Netflix Türk dizisinin başrollerinde Engin Akyürek ve tolga Sarıtaş yer alıyor.
 • 4- Ayla: 1950 yılında Kuzey Kore, Güney Kore‘ye saldırdığında Birleşmiş Milletler’in yaptığı yardım çağrısı sonucu Türkiye, Kore’ye bir tugay gönderir. Her şey gönderilen tugayın içindeki askerlerden birisi olan Süleyman Astsubay‘ın gece savaş meydanında annesi babası öldürülmüş küçük bir kız bulmasıyla başlar. Gerçek bir hikayeye dayanan Netflix Türk filminin başrolünde İsmail Hacıoğlu yer alıyor. Ayrıca filmin IMDb puanı 8,3.
 • 5- Mucize: Filmin konusu 1960 yılında Mahir isimli öğretmenin İzmir’den doğu iline tayini ve sonrasında yaşadıklarını anlatsa da filmde asıl işlenen konu engelli insanlara, engelli adayları insanların nasıl baktığı ve davrandığı ile ilgili. Bir öğretmenin bir kişinin, bir kişinin bir ailenin ve dolayısıyla bir köyün kaderini nasıl değiştireceği gözler önüne seriliyor. Netflix yerli filmler listesinde en umut verici olan bu yapım, 7,6 IMDb puanına sahip.

Netflix Türk Komedi Filmleri

aile

Netflix Türk komedi filmleri listemizde oldukça başarılı projelere yer verdik. Listelenen tüm komedi filmleri, oldukça başarılı hasılatlar yaptı.

 • 1- Arog: Halı satıcısı Arif, kahramanlıklarıyla G.O.R.A. gezegeninde yalnızca dost edinmekle kalmaz, bol bol düşman da edinir. Yaptıkları yüzünden düşmanlarının gazabını hissetme zamanı gelmiştir. Komutan Logar, Arif’i bir zaman makinesiyle 1 milyon yıl geriye, taş devrine ışınlar. Cem Yılmaz’ın oldukça sevilen bu proje, Netflix komedi filmleri arasında 7,3 IMDB puanına sahip.
 • 2- Düğün Dernek: Netflix Türk filmleri arasında yer alan bir diğer Film, Sivas’ın Esenyurt köyünde yaşayan İsmail’in yurt dışından dönen oğlu Tarık’a düğün yapma çabasını ve başlarına gelen komik olayları ele alır. Türk geleneklerinin komik bir biçimde anlatıldığı bu film, 7,0 IMDB puanına sahip.
 • 3- Recep İvedik Serisi: Adamın biri yolda cüzdanını düşürür, sokaklarda yaşayan başka bir adam tam cüzdanı kapıp kaçacakken Recep İvedik onunla mücadeleye girer. Sonunda, sahibine teslim etmek üzere, evsiz adamın elinden cüzdanı almayı başaran Recep İvedik kafasını çevirdiği anda cüzdan sahibinin çoktan gittiğini fark eder. Netflix Türk komedi filmleri arasından en büyük hasılat yapan bu film serisi, oldukça düşük IMDb puanlarına sahip.
 • 4- Aile Arasında: Netflix yerli filmlerinden bir diğeri olan Aile Arasında, Gülse Birsel’in yazdığı ve yönettiği bir projedir. 21 yıllık ilişkileri aynı gün noktalanan nevrotik Fikret ile müzikhol vokalisti Solmaz komik bir tesadüfle tanışır ve komşu olurlar. Solmaz’ın kızı Zeynep, Adanalı zengin bir ailenin oğluyla evlenmeye karar verince her şeyden korkan Fikret, kendini bir anda hayatının rolünü oynarken bulur. Film, 7,7 IMDB puanına sahip.
 • 5- Yahşi Batı: Netflix Türk filmleri arasında oldukça sevilen proje, Cem Yılmaz tarafından yazıldı. Osmanlı’dan Amerikan Başkanı’na özel bir hediye götürmek için yola çıkan 2 gizli polis Aziz Vefa ve Lemi Galip, yolda soyguna uğrarlar. Seeyou’lar tarafından çalınan elması almak için dımdızlak Amerika’da kalan ve mücadele atılan ikili, olmadık işlere girerler. Film, 7,4 IMDB’ye sahip.

Netflix Türk Romantik Filmleri

incir

Netflix Türk filmleri listemize dahil ettiğimiz bir diğer tür olan romantik filmler, aşk insanıyım diyenler için birebir.

 • 1- İncir Reçeli: Metin 30’lu yaşlarında hayatını TV’lere skeç yazarak kazanan bir adamdır. Yazdığı senaryoları reddedilen bir gün gittiği barda, hayatını tümüyle değiştiren Duygu’yla tanışır. Duygu ve Metin bir masala başlarlar ama sonu başından belli bir masalı yaşarlar. Netflix Türk filmleri içerisinden belki de izleyiciye en büyük darbeyi vuran film, 6,5 IMDB’ye sahip.
 • 2- Evim Sensin: Leyla başından geçen bir ayrılık sonrası baba evine dönmüştür. Kalbi kırıktır ve çocukluğundan beri sorunlu bir ilişkileri olan babası Selim ile aralarındaki sorunları çözmeye çalışmaktadırlar. İskender ise küçük yaşlardan beri şanssız bir hayat yaşamış olan yetimhanede büyümüş ve hayatı boyunca hiç evim diyebileceği bir yere sahip olmamış bir adamdır. Bu karakterler filmin devamında beklenmedik bir olay yaşar. Netflix Türk filmleri içerisinde yer alan bu yapım bir Özcan Deniz projesi ve film 5,0 IMDB‘ye sahip.
 • 3- Aşk Sana Benzer: Ege’de bir balıkçı kasabasından ailesinden kalan restoranı elinde tutmak için mücadele veren Ali, bir gün kasabaya gelen ve esrarengiz bir kız olan Deniz ile karşılaşır. Daha sonra karakterler, birbirlerine karşı büyük bir çekim hissederler. Olaylar bunun etrafında gelişmeye devam eder. Netflix yerli filmleri arasında yer alan bu proje, izleyiciye aşkı oldukça derinden hissettiriyor.

Netflix Türk Gerilim ve Korku Filmleri

2763
 • 1- Üç Harfliler Serisi: Türk geleneklerine, Türk kültürüne ve İslam’a dair korku ögeleri içeren bu seri, benim en çok korktuğum Netflix Türk filmleri arasında yer alıyor. Toplam 5 filmi bulunan serinin her yapımı farklı karakterlere ve farklı hikayeye odaklanıyor.
 • 2- Dabbe Serisi: Netflix Türk filmleri içerisinde korku kategorisine baktığımızda en popüler olan seri, yıllardır bu kategoride başarı sağlıyor. Şeytan, din, İslam gibi ögelerle çevrili yapım, hala zirveyi koruyor.
 • 3- Öteki Taraf: Özcan Deniz’e Meryem Uzerli ve Aslı Enver’in eşlik ettiği Öteki Taraf, eski sevgili olan Çetin ile Sara’nın bir iş fırsatı için yeniden bir araya gelmesi ve Çetin’in sevgilisi Ece’nin ortadan kaybolmasıyla gelişen olayları konu ediniyor. Film, korkudan ziyade gerilim kategorisinde yer alıyor.

Sizler için hazırladığımız Netflix Türk filmleri içeriğimizin sonuna geldik. Elimizden geldiğinde kategorileştirerek hazırlamaya çalıştığımız bu listede umarız hoşunuza gidebilecek bir yapım görmüşsünüzdür. Yazdığımız bu filmlerde izlediğiniz yapım var mı? Varsa hangilerini beğendiniz?

Ayrıca Netflix Türk filmlerinden önce Netflix Türk dizilerini anlattığımız içeriğe de bakmanızı tavsiye ediyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.